Zamknij

Znana marka modowa wycofuje się z rynku. Wiemy, do kiedy będzie można zrobić tu zakupy

21.09.2021 08:59
Sklep z ubraniami
fot. Shutterstock

Fani hiszpańskiej grupy Inditex z pewnością nie będą zadowoleni po usłyszeniu tej wiadomości. Okazuje się bowiem, że jedna z jej marek - Uterqüe - wycofuje się z rynku. Do kiedy będzie można zrobić tu zakupy? Koniecznie przeczytajcie.

Hiszpańska sieciówka odzieżowa Uterqüe już niedługo zniknie z rynku - taką wiadomość przekazał portal fashionbiznes.pl. Marka należąca do koncernu Inditex już niedługo zamknie swoje sklepy. Przypominamy, że funkcjonowała na rynku od 2008 roku.

Jeżeli jesteście fanami akurat tego brandu, będziecie mogli cieszyć się zakupami tutaj do 2022 roku. Wtedy właśnie zniknie on z rynku. Przypominamy, że w Polsce znajdują się obecnie 4 punkty stacjonarne Uterqüe, a na świecie jest ich aż 80. Wszystkie zostaną zamknięte.

Marka Uterque wycofuje się z rynku. Zakupy będzie można tu zrobić do przyszłego roku

Marka Uterqüe już niedługo zniknie z rynku. Sieciówka odzieżowa, która wraz z takimi brandami jak Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Oysho czy Zara Home, należy do grupy Inditex, do 2022 roku zamknie swoje sklepy. Ostatnie zakupy będzie można w nich zrobić jeszcze w przyszłym roku.

Asortyment Uterqüe zostanie włączony do oferty Massimo Dutti - bowiem obie te marki proponowały do tej pory projekty premium. Obecnie w Polsce istnieją 4 salony sieciówki, a na świecie jest ich 80. Co ciekawe, duża część punktów zostanie przekształcona w sklepy innych marek z koncernu Inditex.

Przedstawiciele grupy uspokajają, że również pracownicy Uterqüe mogą liczyć na zatrudnienie w sklepach siostrzanych marek hiszpańskiego giganta.

Przypominamy, że Uterqüe powstała w 2008 roku jako jedna z marek premium hiszpańskiego koncernu Inditex. Była młodszą siostrą Zary, ale proponującą jednocześnie oryginalne, odważne i modne ubrania oraz akcesoria wpisujące się w obowiązujące trendy.

Źródło: Fashion Biznes, Glamour