Zamknij

To ulubiona torebka księżnej Diany. Nazwano ją nawet na jej cześć!

17.11.2020 11:56

Od kiedy tylko księżna dostała tę torebkę, nie rozstawała się z nią. Model tak kojarzony był z Lady Dianą, że nawet zmieniono mu imię na jej cześć. Jak wygląda ulubiona torebka "królowej ludzkich serc" i jaka jest jej historia?

Księżna Diana
fot. Eastnews

Księżna Diana była nie tylko ulubienicą tysięcy ludzi na całym świecie, ale także niekwestionowaną ikoną stylu i inspiracją dla wielu kobiet. Jej usposobienie, zachowanie, chęć pomagania innym ujęły niejednego człowieka. Fanki Lady Diany dodatkowo śledziły jej stylizacje, które później odwzorowywały. Rzeczy, jakie nosiła Diana, wyprzedawały się ze sklepów jak świeże bułeczki.

Jak każda kobieta, także księżna miała swoje ulubione elementy garderoby. Chętnie zakładała duże okrągłe kolczyki, stawiała na sukienki albo bluzki z bufiastymi rękawami, a kiedy miała luźniejszy dzień "wskakiwała" w najwygodniejsze "biker shorts", czyli spodenki przypominające te, w których jeżdżą na rowerach kolarze.

Prócz tego mama Williama i Harry'ego uwielbiała jedną konkretną torebkę. Mowa o modelu marki Dior, który trafił w jej ręce w ciekawy sposób. Po tym, kiedy go dostała, nie rozstawała się z nim. Przez to też torebka ta otrzymała nawet nowe imię na cześć Lady Diany! Jak wygląda egzemplarz Lady Dior projektu kultowego francuskiego domu mody? Zobaczcie.

Lady Dior - ulubiona torebka księżnej Diany

Ulubioną torebką księżnej Diany był kuferek projektu marki Dior. Pikowany model przypomina wyglądem obicia krzeseł z epoki Napoleona III. I choć dla niektórych jest zbyt ekstrawagancki, Lady Diana pokochała go bez reszty! Jak to się stało, że to akcesorium trafiło w jej ręce?

Torebka, którą szczególnie upodobała sobie Diana, pierwotnie nosiła imię Chouchou - czyli Pupilka. Jej premiera odbyła się w 1994 roku, a księżna zaczęła się z nią pokazywać dokładnie rok później. Okazuje się, że trafiła w jej ręce jako prezent od Pierwszej Damy Francji Bernadette Chirac. Żona francuskiego prezydenta długo zastanawiała się nad tym, co mogłaby podarować uwielbianej przez wszystkich Brytyjce. Ostatecznie zdecydowała się na najnowszy model torebki od Diora, gdyż wiedziała, jak bardzo Diana kocha modę.

Dlaczego akurat ta torba skojarzyła jej się z Dianą? Produkt ten ozdobiony został złotymi wisiorkami w kształcie liter. Układają się one w nazwę Dior, która zawiera także słowo "Di" - Di jak Lady Di.

Pierwsza Dama Francji podarowała księżnej Dianie torbę Diora podczas otwarcia wystawy Paula Cézanne'a w Grand Palais, w której obie wzięły udział. Od tamtej pory Lady Di nie rozstawała się ze swoim nowym nabytkiem. Spodobał jej się on do tego stopnia, że zamówiła sobie wszystkie możliwe warianty torebki Chouchou.

Kiedy tylko księżna Diana zaczęła pokazywać się oficjalnie z modnym akcesorium, sprzedaż torebki gwałtownie wzrosła. Nic dziwnego więc, że w pewnym momencie dyrektorzy marki - po uzyskaniu zgody księżnej - nazwali ją Lady Dior.

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie.