Zamknij

Księżna Kate spotkała się z żoną prezydenta Ukrainy przed pogrzebem królowej. Oddała hołd Dianie

19.09.2022 10:26
Księżna Kate i Ołena Zełenska
fot. Kirsty O'Connor/Press Association/East News

Dzień przed pogrzebem królowej Elżbiety księżna Walii spotkała się z żoną prezydenta Ukrainy. Podczas wizyty Ołeny Zełenskiej w Pałacu Buckingham Kate oddała hołd księżnej Dianie. Zrobiła to za pomocą wyjątkowej biżuterii.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września 2022 roku. Na uroczystość wybierają się nie tylko członkowie rodziny królewskiej czy obywatele Wielkiej Brytanii, ale też szefowie rządów i ich przedstawiciele. Reprezentantką Ukrainy w tym ważnym dniu jest żona prezydenta kraju, Ołena Zełenska.

44-latka przybyła do Londynu chwilę wcześniej i jeszcze dzień przed pogrzebem zdążyła się spotkać w Pałacu Buckingham z księżną Walii. Kate miała tego dnia na sobie wymowną biżuterię, którą oddała hołd księżnej Dianie.

Zobacz także: Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie. Ten szczegół ma ogromne znaczenie

Księżna Kate spotkała się z Ołeną Zełenską przed pogrzebem królowej. Oddała hołd Dianie

Księżna Walii spotkała się z pierwszą damą Ukrainy Ołeną Zełenską w Pałacu Buckingham w przeddzień pogrzebu królowej. Kobiety zostały sfotografowane podczas rozmowy w salonie pałacu - miały chwilę dla siebie tuż przed państwowym przyjęciem wydanym przez króla Karola III dla światowych przywódców i zagranicznych dygnitarzy, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii z całego świata, aby złożyć hołd zmarłej monarchini.

Od śmierci królowej Elżbiety II, która miała miejsce 8 września w zamku Balmoral w Szkocji, na Wyspach Brytyjskich trwa okres żałoby narodowej. I choć nagłówki zdominowane są tu przez monarchinię, warto zwrócić uwagę na to, że w Ukrainie wciąż trwa wojna. Kate i Ołena rozmawiały nie tylko o odejściu Jej Królewskiej Mości, ale również o kryzysie rozgrywającym się na wschodzie Europy.

Podczas tego wyjątkowego spotkania obie kobiety były ubrane całkowicie na czarno, a księżna Walii po raz kolejny miała na sobie perły, które członkinie rodziny królewskiej zgodnie z tradycją noszą właśnie podczas żałoby. Jednak jeden element biżuterii szczególnie przyciągnął uwagę obserwatorów.

Żona następcy brytyjskiego tronu wybrała na tę okazję Kate bransoletkę złożoną z trzech sznurków pereł - wcześniej należała ona do księżnej Diany. W ten sposób uczciła również pamięć o zmarłej mamie swojego męża.

Przypominamy, że dzień wcześniej Kate nosiła naszyjnik z pereł, który niegdyś należał do samej królowej. To właśnie w nim dołączyła do księcia Williama podczas obiadu dla gubernatorów generalnych krajów należących do Wspólnoty Narodów.

Na pogrzebie królowej Elżbiety II mają pojawić się również prezydent USA wraz z żoną, król Jordanii Abdullah II i królowa Rania, premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern czy król Hiszpanii wraz z królową Letizią. Na uroczystościach nie zabraknie nowej premier Wielkiej Brytanii Liz Truss, cesarza Japonii Naruhito czy prezydenta Francji wraz z żoną. Ukrainę reprezentuje Ołena Zełenska, a w tym samym czasie jej mąż, Wołodymyr Zełenski, wciąż przewodzi państwu w wojnie z Rosją.

Źródło: vogue.com

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS