Zamknij

Księżna Kate oddała hołd Dianie. Chodzi o jej stylizację z Niedzieli Pamięci

16.11.2021 09:19
Księżna Kate oddała hołd Dianie stylizacją podczas Niedzieli Pamięci
fot. Rex Features/East News

Księżna Kate podczas Niedzieli Pamięci postawiła na skromną, ale znaczącą stylizację. Oddała nią hołd księżnej Dianie.

Niedziela Pamięci to ważny dzień dla wszystkich Brytyjczyków. Co roku w drugą niedzielę listopada odbywają się oficjalne uroczystości, w których uczestniczy rodzina królewska. Mają one upamiętniać żołnierzy i cywili, którzy stracili życie podczas dwóch wojen światowych. W tym roku było to wyjątkowo smutne święto, ponieważ pierwszy raz zabrakło pary królewskiej - zmarłego w kwietniu księcia Filipa oraz Elżbiety II, która przechodzi rekonwalescencję po wizycie w szpitalu. W centrum wydarzeń znalazła się zatem księżna Kate, która swoją stylizacją oddała hołd księżnej Dianie. 

Zobacz także:  Księżna Kate ostatnią stylizacją oddała hołd Dianie. Chodzi o jeden element jej stroju

Księżna Kate oddała hołd Dianie stylizacją podczas Niedzieli Pamięci

Księżna Kate i Meghan Markle od dłuższego czasu są porównywane do księżnej Diany. Media często doszukują się w ich stylizacjach podobieństw do elementów garderoby mamy Williama i Harry'ego. Tym razem było podobnie. 

Z okazji Niedzieli Pamięci Kate postawiła na klasyczną stylizację, która wpisywała się w tradycję tych obchodów. Przyjęte jest bowiem, że kobiety z rodziny królewskiej tego dnia mają na sobie ciemne stroje, a elementem obowiązkowym ich ubioru jest kapelusz oraz czerwony kwiat przywieszony na wysokości piersi. Kate poszła jednak o krok dalej.

Żona Williama nie tylko uczciła pamięć poległych żołnierzy, ale także mamy swojego męża. Tej niedzieli sięgnęła bowiem po kapelusz przypominający ten, który Diana miała na sobie w Dniu Pamięci w 1992 roku. Model, który wybrała Kate, miał obniżone rondo i pochodził od Tiffany'ego. 

Diana wielokrotnie sięgała po kapelusze właśnie z dużym, obniżonym rondem, które przysłaniały jej twarz. Tym bardziej wszyscy od razu dostrzegli podobieństwo stylizacji Kate do ubioru Lady Di. 

Zobacz także:  Co księżna Diana uważałaby na temat Kate i Meghan? Bliska jej osoba odkrywa karty 

Księżna Kate podczas Niedzieli Pamięci
fot.

AARON CHOWN/AFP/East News

Dzień Pamięci w Wielkiej Brytanii

Dzień Pamięci, znany jako Remembrance Dayobchodzony jest w krajach Wspólnoty Narodów oraz we Francji. I choć przypada na 11 listopada, oficjalne obchody w Wielkiej Brytanii zawsze mają miejsce w drugą niedzielę listopada.

Dzień ten nawyzywany jest także Dniem Maku. Wówczas Brytyjczycy przypinają do ubrania sztuczne maki. Są one sprzedawane przez Brytyjską Legię Królewską, a dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na rzecz weteranów. 

Zobacz także:  Bukiet ślubny Meghan Markle miał ukryte znaczenie. Oddała nim hołd księżnej Dianie

Źródło: dailymail.co.uk