Zamknij

Tego nigdy nie założy księżna Kate. Przestrzeganie etykiety nie zawsze jest łatwe

18.10.2022 14:32

Życie księżnej nie zawsze jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że Kate Middleton musi mierzyć się z wieloma trudnościami. Należy do nich m.in. przestrzeganie surowych zasad dotyczących garderoby.

Księżna Kate
fot. Toby Melville/Press Association/East News

Brytyjskie księżne znane są całemu światu. Ich wizerunek często postrzegany jest jako nienaganny i bardzo elegancki. Osoby z rodziny królewskiej muszą  pamiętać o tym, że niektóre elementy garderoby nigdy nie powinny pojawić się w ich szafie. Do takich zasad stosuje się m.in. Kate Middleton.

Zobacz także: Paulina Sykut-Jeżyna z jeansach z Bonprix. Taki model kupisz za 75 zł

Księżna Kate musi przestrzegać wielu zasad

Osoby z rodziny królewskiej często muszą sprostać wielu zasadom ustalonym wieki temu. Etykieta pozwala zachować dobre obyczaje i pomaga ustrzec się przed medialnymi skandalami. Dla księżnej Kate dostosowanie się do surowych wymagań nie jest problemem. 

Pani Middleton pamięta przede wszystkim o odpowiednim stroju. To, jak zaprezentuje się na zewnątrz, jest oceniane nie tylko przez obcych jej ludzi, ale też przez całą rodzinę. Na pierwszym miejscu są stroje eleganckie i zakrywające sporą część ciała. 

Dużą rolę odgrywa również makijaż. Paznokcie kobiety nie mogą być kolorowe, a make-up nie powinien emanować jaskrawymi barwami. Na ciele Kate nigdy nie zobaczymy tatuaży ani dużej ilości kolczyków. 

Księżna nawet ubrana w najpiękniejsze kreacje i pomalowana w naturalny sposób nie pochwali się swoimi stylizacjami na Instagramie czy Facebooku. Posiada ona odgórny zakaz posiadania konta w mediach społecznościowych. Ponadto musi pamiętać, by prywatnie nie jeść w miejscach publicznych.

Tego nigdy nie założy księżna

Jeśli jesteście fanami księżnej, wiecie dobrze, że jej stylizacje są stonowane i z klasą. Wszystko przez to, że kobieta ma ograniczony wybór. Nigdy nie może sięgnąć m.in. po spódnice mini, topy odkrywające brzuch, bluzki z głębokim dekoltem czy buty z odkrytymi palcami. 

Ponadto Kate Middleton nie założy na co dzień czarnej sukni - może ją wybrać tylko na ważne oficjalne okazje. Jej stroje, nawet gdy są zakładane wyłącznie do wykonywania prostych czynności, nie powinny być wyzywające, skąpe czy ekstrawaganckie.

Czy uważacie, że takie zasady to dobry pomysł?

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock