Zamknij

Diana uwielbiała mocne kolory, zwłaszcza tę sukienkę. Miała powód, żeby się tak ubierać

16.06.2021 08:49
Księżna Diana uwielbiała jaskrawe kolory, a zwłaszcza jedną sukienkę. Miała ważny powód
fot. TIM ROOKE/East News

Księżna Diana do dziś uchodzi za ikonę mody. Po latach okazuje się, że miała ważny powód, żeby często stawiać na wyraziste wzory i kolory.

Są takie kobiety, które zapisały się wielkimi zgłoskami w historii mody. Bez wątpienia należy do nich księżna Diana. Gdy pełniła oficjalne funkcje w rodzinie królewskiej, zawsze prezentowała się rewelacyjnie, niezależnie od tego, co założyła i jaki był kolor jej stylizacji. Po latach możemy jednak dostrzec, że Lady Di chętnie stawiała na wyraziste barwy i wzory. Szczególnie uwielbiała jedną sukienkę, którą miała na sobie przy kilku okazjach. Zobaczcie sami, o jaką kreację chodzi i dlaczego właśnie takie elementy garderoby wybierała.

Zobacz także: Księżna Diana w swoim ślubnym stroju miała ukryty przekaz! Ujawniono go po latach

Księżna Diana uwielbiała tę sukienkę i takie kolory

Nie każda kobieta lubi jaskrawe kolory. W rodzinie królewskiej jednak są one często spotykane.

Przede wszystkim królowa Elżbieta zawsze nosi jasne, a nawet jaskrawe stroje. Wszystko dlatego, żeby być dobrze widoczną przez poddanych oraz ochronę.

Na wyraziste barwy chętnie decydowała się także księżna Diana. Często nosiła ubrania w odcieniu niebieskim, czerwonym lub zielonym. Nie bała się także żółtego, choć jest to barwa, w której mało kto wygląda korzystnie. Księżna zawsze prezentowała się jednak rewelacyjnie. 

Diana miała nawet ulubioną sukienkę. Była to kreacja w różnokolorowe kwiaty o mocnych odcieniach. Okazuje się, że księżna miała wyjątkowy powód, żeby decydować się właśnie na takie elementy garderoby.

Zobacz także: Księżna Diana miała drugą suknię ślubną. Nikt nie wie, co się z nią stało

Dlaczego Diana nosiła ubrania w mocnych kolorach? 

Jak podaje portal marieclaire.com, księżna Diana decydowała się na ubrania w wyrazistych odcieniach ze względu na... dzieci. Wiedziała bowiem, że milusińscy uwielbiają takie barwy. Nie chodziło jednak o Williama i Harry'ego. 

Matthew Storey, który jest odpowiedzialny za wystawę "Royal Style in the Making" w Pałacu Kensington, w rozmowie z "Us Weekly" zdradził, że Diana przede wszystkim myślała o ludziach, których w danym dniu spotka.

Myślała o ludziach, którzy mieli ją zobaczyć i ludziach, których miała spotkać, kiedy dokonywała wyborów dotyczących stylizacji - zdradził.

Dlatego też swoją kwiecistą sukienkę wybierała na spotkania z dziećmi - przede wszystkim tymi chorymi. Właśnie dlatego miała ją na sobie m.in. w 1991 roku, gdy odwiedziła przytułek dla dzieci zarażonych wirusem HIV w Sao Paulo. 

Zobacz także: Suknia ślubna Diany miała pewien mankament. Na to powinna uważać każda panna młoda

Księżna Diana w jaskrawej sukience z dzieckiem na rękach w Sao Paulo
fot. CHERRUAULT/SIPA/East News
Księżna Diana w jaskrawej sukience w kwiaty
fot. DAVID HARTLEY/Shutterstock/Rex Features/East News

Księżna Diana była nie tylko ulubienicą poddanych i "królową ludzkich serc", ale też niekwestionowaną ikoną stylu, której stroje inspirują do dziś. Jakie stylizacje księżnej są najsłynniejsze i wciąż modne? Na pewno je kojarzycie!

Źródło: Marieclaire.com