Zamknij

Ta kreacja Diany to "sukienka zemsty". Dlaczego właśnie tak została nazwana?

06.11.2020 13:23
Księżna Diana pewna siebie idzie na obiad charytatywny w czarnej sukience zemsty
fot. REX/Shutterstock/East News

To jedna z najsłynniejszych kreacji księżnej Diany. Została okrzyknięta sukienką zemsty. Zobacz, dlaczego!

Księżna Diana miała wiele spektakularnych kreacji podczas publicznych wystąpień. Nie bez powodu zresztą została swego czasu okrzyknięta ikoną stylu. To właśnie na jej stylizacjach wzorowały się kobiety na całym świecie. I choć wiele jej kreacji przeszło do historii, jedna z nich była wyjątkowa. Mowa o sukience, którą media okrzyknęły "revenge dress", co po polsku oznacza "sukienka zemsty". Diana miała ją na sobie tego wieczoru, gdy książę Karol zdecydował się na publiczną spowiedź.

Zobacz także: Co stało się z suknią ślubną księżnej Diany? Tajemnica została rozwiązana!

Księżna Diana i jej sukienka zemsty. Dlaczego tak ją nazwano?

20 listopada 1994 roku książę Karol postanowił oficjalnie przyznać się do zdrady. 

To właśnie tego dnia w telewizji publicznej pojawił się film dokumentalny, który miał wybielać następcę tronu w oczach poddanych po jego rozstaniu z Dianą. Tuż po produkcji jednak Karol udzielił wywiadu, w którym przyznał się do romansu z Camillą Parker-Bowles. 

Tego samego wieczoru Diana miała pojawić się na imprezie charytatywnej w Londynie. Na początku planowała wystąpić w sukni Valentino. W ostatniej chwili jednak zmieniła zdanie i pojawiła się w kreacji, która eksponowała jej zgrabne nogi oraz ramiona. Miała głęboki dekolt i Diana przed rozstaniem z Karolem nie mogłaby sobie na nią pozwolić. 

"Sukienka zemsty" - tak media określiły kreację Diany tego wieczoru. 

Wszyscy nazwaliśmy tę kreację suknią zemsty, ponieważ Diana miała ją na sobie tego samego wieczoru, kiedy książę Karol przyznał się do swojego cudzołóstwa z Camillą. Chociaż niektórzy w takiej sytuacji mogliby stwierdzić: "Nie mogę się z tym zmierzyć, nie dam rady", to Diana wyszła w tej sukience i wyglądała niesamowicie - powiedziała w rozmowie z "Reader's Digest" Kerry Taylor, która zajmowała się kreacjami Diany. 

To był manifest księżnej Diany, którym pokazała, że nie przejmuje się tym, jak mąż ją upokorzył. W dodatku wbiła szpilę całej rodzinie królewskiej, łamiąc tym samym zasady dotyczące strojów, które panują na dworze. 

Chciała wyglądać jak milion dolarów i tak zrobiła - powiedziała jej stylistka, Anna Harvey. 

Sukienka zemsty Diany wpisała się już do kanonu mody. To klasyczna, mała czarna, która do dziś wpisuje się w trendy. 

Zobacz także: Księżna Diana w swoim ślubnym stroju miała ukryty przekaz! Ujawniono go po latach!

Księżna Diana w czarnej sukience zemsty
fot. REX/Shutterstock/East News

Te gwiazdy były prawdziwymi ikonami stylu w latach 80.! Ich stylizacje uwielbiamy do dziś!