Zamknij

Książę Karol ma swoje dziwactwa, jeśli chodzi o garderobę. Prasowanie sznurowadeł to dopiero początek

27.05.2022 11:49
Książę Karol ma swoje dziwactwa. Chodzi o jego garderobę
fot. Jamie Lorriman/The Daily Telegraph/Press Association/East News

Książę Karol ma liczną służbę, która spełnia jego najdziwniejsze prośby. Okazuje się, że największe dziwactwa syna królowej Elżbiety dotyczą jego garderoby.

Rodzina królewska idzie z duchem czasu. Przez te wszystkie lata nawet królowa Elżbieta dostosowała się do aktualnie panujących na świecie warunków. Zdaniem Brytyjczyków nie wszyscy członkowie rodziny królewskiej są jednak tak postępowi jak ona. Anglicy nie przepadają przede wszystkim za księciem Karolem, który ich zdaniem prowadzi dość wystawny tryb życia. Choć może nie bywa duszą towarzystwa, otacza się liczną służbą, która spełnia jego największe zachcianki. Okazuje się, że syn królowej Elżbiety ma też pewne dziwactwa dotyczące jego garderoby.

Zobacz także: To ona była pierwszą dziewczyną księcia Karola. Nie chodzi o Kamilę i Dianę

Książę Karol ma swoje dziwactwa. Przede wszystkim chodzi o jego garderobę

Portal plotek.pl przytoczył słowa Marka Rybarczyka, który pochylił się nad osobowością Karola w swojej najnowszej książce pt. "Elżbieta II. Ostatnia taka królowa". Autor analizuje opinie Brytyjczyków na temat księcia jako następcy tronu.

Okazuje się, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie przepadają za synem królowej Elżbiety. Ich zdaniem w wielu przypadkach zachowuje się jak pozer, a całej prawdy na jego temat możemy dowiedzieć się, patrząc na to, jak żyje na co dzień. Ma bowiem czterech kucharzy, dziesięciu ogrodników, trzech kamerdynerów i czterech służących.

To właśnie służba Karola musi mu na co dzień usługiwać i odkrywa kolejne dziwactwa księcia. Okazuje się, że ma on swoje upodobania np. co do jajek na miękko - powinny mieć odpowiednią konsystencję. Największą wagę przykłada jednak do swojej garderoby. 

Książę Karol zawsze musi mieć wyprasowane sznurowadła. Służba każdego dnia dba o odpowiedni wygląd jego butów. To jednak nie koniec dziwactw modowych Karola. Okazuje się, że książę ma też pewne przyzwyczajenie dotyczące jego bielizny. 

Zobacz także: Karol przed Dianą spotykał się z wieloma kobietami. Media nazwały je "Aniołkami Charliego" 

Książę Karol naprawia swoją bieliznę

Książę Karol prowadzi dość ekologiczny tryb życia - biorąc pod uwagę jego garderobę. Okazuje się bowiem, że nie pozbywa się starej bielizny, ale każe ją sobie zacerować. Zdaniem Marka Rybarczyka syn królowej Elżbiety jest dusigroszem i chodzi mu przede wszystkim o kwestie ekonomiczne.

Właśnie te dziwactwa Karola sprawiają, że Brytyjczycy niechętnie widzą go na czele swojego kraju. Większość z nich wolałaby, żeby to William został królem po śmierci Elżbiety II. 

Zobacz także: Jak królowa zachowywała się podczas ślubu Kate i Williama? Zwróciła uwagę na jedną rzecz

Nieformalne stroje kobiet w rodzinie królewskiej: Kate, Diana, Meghan, królowa Elżbieta
12 Zobacz galerię
fot. SplashNews.com/East News

Źródło: plotek.pl