Zamknij

Królowa Elżbieta zawsze nosi jasne, a nawet jaskrawe stroje. Wiemy, po co to robi

28.04.2021 10:06

Królowa Elżbieta musi dostosowywać się do pewnych zasad, które dotyczą jej ubioru. Podstawą jest ich jasna, często nawet jaskrawa barwa.

Królowa Elżbieta w jaskrawym, seledynowym kostiumie
fot. Steve Reigate/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features

Królowa Elżbieta zawsze nosi jasne stylizacje. Nawet teraz, gdy po pogrzebie swojego męża pierwszy raz pokazała się publicznie, pomimo żałoby miała na sobie wiosenną stylizację w jaskrawe kwiaty. Podczas gdy księżna Kate chętnie stawia na pudrowe, bardziej stonowane kolory, monarchini zazwyczaj wyróżnia się na tle swoich bliskich oraz osób, z którymi się spotyka. Dlaczego królowa musi nosić właśnie tego typu stylizacje? Okazuje się, że nie jest to oczywiście przypadkowe. Zobaczcie, co się za tym kryje.

Zobacz także: Suknia ślubna królowej Elżbiety skrywa tajemnicę. Nie uwierzycie, jak ją kupiła

Stylizacje królowej Elżbiety. Wiemy, dlaczego nosi jaskrawe stroje

Królowa Elżbieta znana jest ze swoich jaskrawych kompletów i kapeluszy. Dzięki temu monarchini zawsze wygląda promiennie, ale nie jest to główny powód, dla którego decyduje się na takie stroje.

Wymusza to na niej oczywiście protokół panujący na dworze. Chodzi bowiem o to, żeby królowa wyróżniała się na tle innych.

Musisz widzieć tę postać w cytrynowym płaszczu i kapeluszu z daleka - powiedział królewski biograf, Hugo Vickers, w rozmowie z "The New York Times".

Dzięki tak wyrazistym barwom stylizacji królowa zawsze jest widoczna. Poddani mogą dostrzec swoją monarchinię np., gdy pozuje z innymi członkami rodziny na balkonie. 

To, żeby królowa wyróżniała się na tle innych, jest istotne także w kwestiach bezpieczeństwa. Jej ochroniarze mogą bowiem bez problemu znaleźć monarchinię, gdy ta znajduje się w tłumie ludzi. 

Jak zatem widzicie, żadna stylizacja królowej nie jest przypadkowa. I to właśnie też jest powodem, dla którego porzuciła żałobną czerń. 

Zobacz także: To był sekret udanego małżeństwa królowej i Filipa. Książę zdradził go przed śmiercią

Jakich ubrań nie może nosić królowa Elżbieta?

Jest jedna barwa, której królowa Elżbieta zawsze unika. To beż, który może sprawić, że głowa Wielkiej Brytanii zniknie w tłumie i nie będzie widoczna dla poddanych. 

Istnieje także element garderoby, którego królowa nigdy na siebie nie założyła. Są nim... jeansy. W przeciwieństwie do księżnej Kate, która dość często się na nie decyduje, monarchini zazwyczaj stawia na sukienki. Spodnie wybiera jedynie w domowych warunkach np. do jazdy konnej. 

Zobacz także: Suknia ślubna Diany znów ujrzy światło dzienne. Harry i William musieli wyrazić na to zgodę

loader

Księżna Diana była nie tylko ulubienicą poddanych i "królową ludzkich serc", ale też niekwestionowaną ikoną stylu, której stroje inspirują do dziś. Jakie stylizacje księżnej są najsłynniejsze i wciąż modne?