Zamknij

Rossmann wprowadza ograniczenia w zakupach w związku z koronawirusem! Co to oznacza?

13.03.2020 11:34
Kobieta idzie koło pustej półki w drogerii Rossmann
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Rossmann próbuje poradzić sobie z brakiem mydeł i żeli antybakteryjnych. W sklepach stacjonarnych możemy znaleźć ograniczenia w sprzedaży produktów.

Strach przed koronawirusem opanował Polaków. Do tego stopnia, że wielu z nas rozpoczęło robienie zakupów "na zapas". Jeszcze przed pierwszymi zakażeniami w naszym kraju w drogeriach zaczynało brakować żeli antybakteryjnych i mydeł. Rossmann postanowił wyjść na przeciw swoim klientom i wprowadził ograniczenia zakupowe, które mają na celu sprawienie, że każdy klient drogerii będzie mógł zaopatrzyć się w te podstawowe środki higieniczne.

Zobacz także: Jak zrobić żel antybakteryjny w domu? Potrzebujesz tylko dwóch składników!

Koronawirus w Polsce: Rossmann wprowadza ograniczenia w zakupach

Choć premier uspokaja, że nie ma powodu do paniki i robienia zakupów na zapas, wielu Polaków zaopatrzyło się już w nadmiar mydeł i żeli antybakteryjnych. Do tego stopnia, że w drogeriach widnieją puste półki, w miejscach, gdzie do tej pory stały tego typu produkty.

Rossmann postanowił zadbać o swoich klientów i uspokoić ich. 

Produkty do dezynfekcji rąk, takie jak żele antybakteryjne, cieszą się ostatnio wyjątkowo dużym zainteresowaniem klientów. Jesteśmy w kontakcie z producentami tych wyrobów, tak, by zapewnić w naszych drogeriach pełen asortyment - mówi Agata Nowakowska z biura prasowego Rossmanna, w rozmowie z Party.pl.

Okazuje się, że drogeria znalazła sposób na rozwiązanie tej sytuacji i postanowiła wprowadzić ograniczenia. Party.pl podaje, że w niektórych sklepach można już zobaczyć takie wywieszki: 

W trosce o dobro wszystkich klientów limit sprzedaży ustalamy na maksymalnie 3 sztuki danego produktu na osobę. Dziękujemy za wyrozumiałość. 

Myślicie, że takie ograniczenie coś zmieni?

Zobacz także: Polka mieszkająca we Włoszech na przejmującym nagraniu. Płacze: "Do szpitala biorą tych zdrowych, chorzy umierają"

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.