Zamknij

Nie żyje Karl Lagerfeld

19.02.2019 12:54
Karl Lagerfeld
fot. Eastnews

Świat mody obiegła smutna wiadomość. Zmarł słynny projektant mody Karl Lagerfeld. Miał 85 lat.

Informację o śmierci Karla Lagerfelda podał portal WWD. Słynny projektant mody i dyrektor kreatywny domu mody Chanel miał 85 lat. Zmarł w Paryżu.

Wiadomość o śmierci artysty przekazana została przez osobę z jego bliskiego otoczenia. Wciąż nie wiadomo jednak, dlaczego Lagerfeld zmarł.

Karl Lagerfeld nie żyje

W ciągu ostatnich tygodniu spekulowano o złym stanie zdrowia projektanta - wiele źródeł podawało, że ciężko chorował. Nie pojawił się nawet na ostatnim pokazu domy mody Chanel. Zamiast niego w finale wzięła jedna z projektantek Chanel, Virginie Viard.

Lagerfeld kierował domem mody Chanel od 1983 roku. Prócz tego wypuszczał ubrania i akcesoria pod własnym nazwiskiem. Dodatkowo zajmował się fotografią i kierował włoskim domem mody FENDI.

Karl Lagerfeld współpracował z najznakomitszymi modelkami, producentami, projektantami w branży. To wielka strata dla świata mody, ale nie tylko. W mediach społecznościowych kondolencje złożyli już m.in. Donatella Versace, Mariano Vivanco, Valentino Garavani, Alexa Chung i Joanna Przetakiewicz.

Zagłosuj

Interesujesz się modą?

Liczba głosów: