Zamknij

Jak odróżnić oryginalne ubrania od podróbek? Te wskazówki ci pomogą

29.09.2022
Aktualizacja: 29.09.2022 14:28

Wiele osób uwielbia kupować modne ubrania. Niektórzy decydują się głównie na przeglądanie sklepów online, inni nie wyobrażają sobie omijania placówek stacjonarnych. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, możemy być narażeni na zdobycie podróbek. Jak się przed tym ustrzec?

Kobieta w sklepie z ubraniami
fot. Shutterstock

Podczas zakupów w niektórych sklepach lub na stronach internetowych możemy nabyć przypadkiem produkty, które nie są oryginalne. Problem nie dotyczy tylko ubrań i butów, ale tym razem koncentrujemy się głównie na nich. Żaden miłośnik mody nie poczułby się dobrze, gdyby ktoś wytknął mu, że jego element garderoby to podróbka. Są metody na to, aby nie paść ofiarą oszustwa. 

Zobacz także: Skąd mieć pewność, że kupujesz oryginalne perfumy w sieci? Wystarczy wiedzieć jedną rzecz

Podrobione ubrania i buty to zmora na rynku mody

Podczas gdy klienci szukają wymarzonych produktów znanych marek, a branże fashion starają się zaskakiwać nowymi markowymi modelami, oszuści prężnie starają się zarobić na wytwarzaniu podróbek niskim kosztem. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą takich praktyk. 

Niestety, ale wytwarzanie nieoryginalnych towarów dla wielu firm wciąż jest bardzo opłacalne. Jedną z przyczyn tego jest to, że nie wszyscy konsumenci znają się na rynku mody i mają świadomość, ile zwykle kosztują kultowe artykuły. 

Okazuje się, że tego typu brak wiedzy wykorzystują producenci podróbek. Ci nie mają skrupułów, by wystawiać w sieci buty i ubrania z logiem światowych projektantów w podejrzanie niskich cenach.

Jak ustrzec się przed zakupem podrobionej odzieży?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak ustrzec się przed niechcianym zakupem podrobionych ubrań i butów, zdradzamy kilka szczegółów. W wielu sytuacjach wystarczy być czujnym, zwłaszcza jeśli przeglądamy oferty mało znanych stron online lub staramy się nabyć artykuły z tzw. drugiej ręki. 

Po pierwsze zwracaj uwagę na ceny i porównuj je w kilku miejscach. Po drugie pamiętaj, że odzież od Chanel, Versace czy Louis Vuitton najczęściej podrabiana jest w Egipcie i Turcji - trzeba być ostrożnym zarówno za granicą, jak i w Polsce, wiele osób specjalnie przywozi tutaj fałszywki i sprzedaje przez internet. 

Dobrym sposobem na to, by dowiedzieć się, czy kupiliśmy oryginalny produkt, jest odwiedzenie stacjonarnego salonu danej marki i poddanie go analizie u obsługi sklepu. Ta bardzo szybko odpowie na nasze pytanie na podstawie numerów RN i CA, które widoczne są na metkach. 

Ostatecznie warto pamiętać, że wiele nieoryginalnych ubrań i butów da się rozpoznać po gorszej jakości materiałów, krzywych szyciach, wyblakłych kolorach i niedopracowanych logach.

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock