Zamknij

H&M będzie robić ubrania z pomarańczy

03.04.2019 12:20
Pomarańcze
fot. Shutterstock

Szwedzki gigant zmienia swoją filozofię. W ten sposób będzie dbać o planetę i konsumentów, którzy żyją w zgodzie z ekologią.

H&M zapowiada niezłą rewolucję. Szwedzki gigant, który doskonale radzi sobie także w Polsce, zamierza pójść w stronę ekologii. Marka do 2030 roku planuje wszystkie swoje ubrania poddawać recyklingowi.

Ale to nie koniec niespodzianek. Firma ma w planach także produkowanie ubrań... ze skórek pomarańczy!

H&M będzie produkował ubrania ze skórek pomarańczy

Jedna z najpopularniejszych sieciówek na świecie idzie z duchem eko! Szwedzkie H&M już teraz rezygnuje z plastikowych torebek. To doskonały krok w stronę dbania o czystość planety. Ponadto firma rozpoczyna współpracę z Orange Fiber. Ta włoska marka tworzy ubrania z pomarańczy.

Pomysł Orange Fiber narodził się z potrzeby produkowania jak najmniejszej ilości odpadów. Otóż we Włoszech rocznie produkuje się 700 000 ton odpadów po cytrusach!A skórkę pomarańczy można spokojnie przerobić na włókno! Wystarczy pobrać celulozę z resztek po cytrusach i przetworzyć ją w jedwabiste, biodegradowalne włókno. I można je łączyć z innymi materiałami!

Szwedzka sieciówka również chce wypróbować tę metodę i szyć ubrania z pomarańczy. Wypróbujecie projekty z takiego materiału?

Zagłosuj

W jakich sieciówkach najczęściej robisz zakupy?

Liczba głosów:

Przeglądaliście już kolekcje wiosenne w sieciówkach? Jeżeli zastanawiacie się wciąż, co kupić, koniecznie skuście się na... spodnie dzwony! Ten trend powraca.