Zamknij

Gwiazdy na pokazie Dawida Wolińskiego. Agnieszka Sienkiewicz pokazała się na ściance pierwszy raz po ciąży!

09.12.2019 12:31
Agnieszka Sienkiewicz
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Dawid Woliński to jeden z bardziej lubianych polskich projektantów. Sprawdźcie, jak wyglądał jego ostatni pokaz oraz jakie gwiazdy pojawiły się na wydarzeniu.

Dawid Woliński to jeden z czołowych polskich projektantów, który swoje doświadczenie zdobywał na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a także w Szkole Projektowania Ubioru i Kostiumu Filmowego w Warszawie. Swoją pierwszą kolekcję zaprezentował w 2002 roku. Od 2015 roku jest członkiem Azjatyckiej Federacji Haute Couture, do której wprowadził go Kenzo Takada. Od 2010 roku jest także jurorem programu "Top Model". 6 grudnia 2019 roku w Studio ATM projektant zaprezentował swoją kolejną kolekcję, na pokazie pojawił się prawdziwy tłum gwiazd oraz celebrytów.

Gwiazdy na pokazie Dawida Wolińskiego

Pokaz spotkał się z niesamowitym zainteresowaniem gwiazd. Na prezentacji pojawiły się Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Lara Gessler, Małgorzata Socha, Patrycja Markowska. Większość z nich zachwycała swoimi stylizacjami! W tym gronie znalazła się Agnieszka Sienkiewicz, która po raz pierwszy pokazała się na imprezie branżowej po porodzie. Przekonajcie się sami i oceńcie, kto według was wyglądał najlepiej!

akpa20191206_d_wolinski1_mb_79771_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski3_pp_6346_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski3_pp_7194_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski3_pp_6687_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski1_mb_79835_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski1_mb_79740_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski3_pp_6756_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski3_pp_6329_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images
akpa20191206_d_wolinski3_pp_6487_LOW
fot. Filip Okopny - Fashion Images

Pokaz Dawida Wolińskiego - kolekcja "2020"

W kolekcji Wolińskiego pojawiły się sylwetki, które przypominają o wielkim powrocie do lat 90. Mocno zaznaczona talia, szerokie ramiona, a także głębokie dekolty przeważały w zaprezentowanej przez Dawida kolekcji. Ubrania powstały z takich materiałów jak satyna, żakard oraz wełna. To jedne z najczęściej używanych do produkcji ubrań w latach 90. materiały, dlatego nie ma co się dziwić, że pojawiły się w kolekcji. Część z nich została nawet ręcznie wykonana w atelier projektanta.

Dla mnie wartością dodaną do tkaniny jest to, że mogę ją przerobić tak, by była "moja". Jak choćby wtedy, gdy dzięki marszczeniom całkowicie zmienia strukturę. W tej kolekcji większość sukienek powstało w nowatorski sposób: tkanina została najpierw mocno zmarszczona, a dopiero później zostały skrojone z niej sukienki. Jak choćby obcisła mini we wzór cętek lamparta, która powstała z aż siedmiu metrów materiału - powiedział Dawid Woliński.

W kolekcji nie znajdziemy również prawdziwych futer. Dawid Woliński zastąpił je sztucznymi. Na wybiegu pojawiły się w kolorowej wersji oversize. Kolor w najnowszej kolekcji projektanta ma bardzo duże znaczenie, na wybiegu pojawiła się intensywna zieleń, fluorescencyjna żółć, a także ostra czerwień.

Mecenasem pokazu została marka Perlage, która od wielu lat współpracuje z projektantem. Sylwetka, która pojawiła się na pokazie Mille Miglia jest zwieńczeniem ich wieloletniej współpracy. Dawid stworzył kreację z najwyższej jakości kaszmiru. Ultrakobiece oraz bardzo klasyczne ubrania rodem z lat 90. Mocno zaznaczone ramiona, charakterystyczne żakardowe, jedwabne, a także satynowe koszule. Kreacja Mille Miglia powstała jako jedna z pierwszych, jest też również jedną z ważniejszych w całej kolekcji, a także swoistym motto projektanta.

36_DawidWolinski061219_highres-fotFilipOkopny-FashionImages
fot. Filip Okopny - Fashion Images
75_DawidWolinskixObsessive061219_highres-fotFilipOkopny-FashionImages
fot. Filip Okopny - Fashion Images
25_DawidWolinski061219_highres-fotFilipOkopny-FashionImages
fot. Filip Okopny - Fashion Images
23_DawidWolinski061219_highres-fotFilipOkopny-FashionImages
fot. Filip Okopny - Fashion Images
46_DawidWolinskixMilleMigliaPerlage061219_lowres-fotFilipOkopny-FashionImages
fot. Filip Okopny - Fashion Images

Podczas pokazu odbył się także występ Charlotte Rosse. Artystka zaprezentowała swój najnowszy singiel „Pray to You”, który był zapowiedzią jej debiutanckiego albumu, który ma ukazać się w przyszłym roku. Ten niesamowity soulowy głos inspirowany latami 60. świetnie pasował do ultra kobiecych sylwetek zaprezentowanych podczas pokazu.

Usłyszałem ją w Monte Carlo, w Le Bar Américain w Hôtel de Paris. Najpierw zachwyciłem się bijącą od niej kobiecością, a kiedy zaczęła śpiewać, byłem pod wrażeniem jej mocnego głosu. Cieszę się, że zgodziła się wystąpić na żywo podczas mojego pokazu, ponieważ jest dokładnie taką kobietą, o jakiej myślałem, tworząc kolekcję. Seksowną, a jednocześnie silną - wyjawił projektant.

90_DawidWolinskixCharlotteRosse061219_lowres-fotFilipOkopny-FashionImages
fot. Filip Okopny - Fashion Images

Śledzisz na bieżąco doniesienia ze świata mody?

Zobacz także: Małgorzata Socha w modnych botkach z Monnari. Teraz kupicie je na wyprzedaży!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?