Zamknij

Granfluencerki stały się nowymi ikonami mody. Kim są i dlaczego ludzie je pokochali?

12.07.2022 15:17

Niektórzy mówią o nich, że to babcie, które rządzą w sieci. Z pewnością coś w tym jest. Skąd wziął się fenomen granfluencerek i kim one w ogóle są?

Granfluencerki podbijają Instagram. Kim są i dlaczego stały się popularne?
fot. Shutterstock

Pojęcie influencera dziś jest znane każdemu. Mało kto wie jednak, że istnieje dość popularne zjawisko, jakim są granfluencerki. To połączenie słów "grandmother" i "influencerka". Określa grupę znanych starszych pań, które mają wpływ na inne kobiety - nawet nastolatki. Co ciekawe, na Instagramie jest ich naprawdę sporo. Kim tak naprawdę są granfluencerki i na czym polega ich fenomen? Sprawdźcie sami. 

Zobacz także: Ta babcia podbija TikToka. Wygląda 20 lat młodziej i zdradza sekret swojej formy

Kim są granfluencerki?

Granfluencerki to panie powyżej 60. roku życia, które podbijają Instagram lub TikToka. Każda z nich ma sporo do zaoferowania i czuje się młoda wiekiem. I właśnie w tym tkwi ich fenomen. 

Portal kobieta.mag.pl podaje, że pojęcie "granfluencer" po raz pierwszy zostało użyte na łamach magazynu "The Guardian". Obejmuje ono ludzi (zarówno kobiety, jak i mężczyzn) w dojrzałym wieku, którzy mają wpływ na swoich obserwatorów oraz podejmowane przez nich decyzje. Z reguły publikują oni fotografie swoich stylizacji, ale uczą też młode pokolenie samoakceptacji oraz pozytywnego podejścia do świata. 

Najpopularniejszą granfluencerką na świecie jest Iris Apfel. Kobieta w sierpniu skończy 101 lat, a wciąż zaraża wszystkich pozytywną energią. Iris zachwyca swoimi barwnymi stylizacjami, o których pisały już media na całym świecie. Jej popularność na Instagramie sprawiła nawet, że influencerka nawiązała współpracę z marką H&M, dla której stworzyła specjalną kolekcję. 

Inne znane granfluencerki to: Lyn Slater, Linda Rodin, Helen Ruth van Winkle, a także Polka, pani Ania, która prowadzi profil @zycie_zaczyna_sie_po_90. 

Zobacz także: Trend "old money” jest hitem TikToka. Ubrania w tej estetyce sprzedaje znana sieciówka 30% taniej

Dlaczego ludzie uwielbiają granfluencerki?

Granfluencerzy, bo mężczyzn też może dotyczyć to pojęcie, w błyskawicznym tempie zyskują miliony obserwatorów. Ich fenomen polega na tym, że nie tylko modnie się ubierają, ale uczą nas też optymizmu i chęci czerpania z życia pełnymi garściami.

Nic więc dziwnego, że wśród obserwatorów tego typu osób przeważają młodzi ludzie. A wy jesteście fanami którejś z granfluencerek? 

Zobacz także: Wygrała konkurs piękności, gdy miała 9 lat, a dziś jest nastolatką. Jak wygląda?

loader
Danuta Stenka w czarnej koszulce i krótkich włosach
15 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Źródło: kobieta.mag.pl/Instagram