Zamknij

Farbowanie ubrań - podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku

19.03.2019 15:05

Farbowanie ubrań to prosty zabieg, który doda twoim koszulkom, spodniom i innym częściom garderoby wyjątkowego charakteru. Aby uzyskać niepowtarzalny efekt na ubraniach, wystarczy przygotować kilka elementów. Podpowiemy ci, jak krok po kroku zafarbować ubrania domowym sposobem.

Farbowanie ubrań
fot. Shutterstock

Farbowanie ubrań nie zajmuje dużo czasu i daje natychmiastowe efekty. Jeżeli znudziła ci się twoja garderoba, to zamiast kupować nowe ubrania, możesz całkowicie odmienić ich wygląd! Metoda, którą proponujemy nie będzie wymagała dużych nakładów finansowych i zapewni ci trwały rezultat.

Farbowanie ubrań - przygotowanie

Farbowanie ubrań w tym sezonie cieszy się ogromną popularnością. Wszystko dzięki projektantom, którzy wypromowali ten trend. Na pokazach najnowszych kolekcji znajdziemy mnóstwo propozycji z efektem farbowania. Aby samodzielnie go stworzyć, potrzebować będziesz:

  • barwnik do tkanin,
  • 2 miski,
  • 5 litrów wrzącej wody,
  • 4 łyżeczki octu.

Sprawdź też najmodniejszy buty na wiosnę i lato 2019 oraz modne kolory wiosna-lato 2019.

Farbowanie ubrań krok po kroku

Farbowanie ubrań zajmie ci stosunkowo niewiele czasu. Doskonale sprawdza się w przypadku bawełnianych rzeczy i ponadczasowego denimu. (Pamiętaj, że ubrania zawierające w swoim składzie więcej niż 50% włókien syntetycznych nie będą chłonęły koloru).

Gdy już zgromadzisz wszystkie niezbędne składniki, możesz przejść do pierwszego etapu.

Na początku wlej do miski z 2 litrami wrzącej wody włóż element garderoby, którą chcemy zabarwić. Następnie należy odczekać 15 minut. W tym czasie ubranie powinno moczyć się w misce.

Potem weź drugą miskę i wlej do niej pozostałe 3 litry wrzącej wody i rozpuść w niej barwnik. Mieszaj substancję z wodą do momentu aż całkowicie się rozpuści.

Później włóż ubranie do miski z rozpuszczonym barwnikiem i odczekaj około 30 minut. Następnie wlej do miski 4 łyżeczki octu i odczekaj kolejne 30 minut. Po upływie tego czasu wyjmij ubranie z miski i wypłucz je w zimnej wodzie aż do momentu, kiedy woda będzie całkowicie czysta. Na koniec wysusz ubranie.

 

Do oryginalnego makijażu warto "dobrać" modną stylizację. A w tym sezonie powinna ona opierać się na... plisowanej spódnicy! Poznajcie trend, który wraca od ładnych paru lat.