Zamknij

Pokazują się w tych samych ubraniach, mimo że dzielą je cztery rozmiary. Ich zdjęcia są hitem sieci

18.08.2021 09:33
Denise Mercedes i Maria Castellanos pokazują, że rozmiar nie ma znaczenia
fot. SHUTTERSTOCK

Dwie przyjaciółki, które dzielą cztery rozmiary, od jakiegoś czasu na swoim profilu w mediach społecznościowych publikują zdjęcia w tych samych kreacjach. Kobiety w ten sposób chcą pokazać, że każda z nas - mimo różnych wymiarów - może wyglądać pięknie.

Jedna ma rozmiar 44, a druga 36. Dwie influencerki Denise Mercedes i Maria Castellanos skutecznie udowadniają, że liczy się styl, a nie wymiary.

Denise Mercedes i Maria Castellanos pokazują, że rozmiar nie ma znaczenia

Pochodząca z Dominikany Denise Mercedes jest modelką plus size oraz projektantką mody. Influencerka, której konto na Instagramie obserwuje ponad 1,4 mln osób, znana jest z ciałopozytywności. Kilka lat temu stworzyła nawet kampanię #becauseitsbymody, która miała zachęcać do pozytywnego myślenia o swoim ciele. Teraz postanowiła zorganizować kolejną tego typu akcję.

Od jakiegoś czasu Denise Mercedes i jej przyjaciółka Maria Castellanos, które dzielą cztery rozmiary (jedna nosi 44, a druga 36) publikują w mediach społecznościowych zdjęcia w tych samych kreacjach. W ten sposób chcą pokazać, że każda kobieta, bez względu na swoje wymiary, może wyglądać pięknie. Ich zdaniem liczy się przede wszystkim styl, a rozmiar na metce nie ma żadnego znaczenia.

Wyzwanie na TikToku "styl, nie rozmiar"

Zdjęcia przyjaciółek w identycznych kreacjach szybko zyskały ogromną popularność. W związku z tym influencerki postanowiły pójść o krok dalej i stworzyły wyzwanie na TikToku "stylenotsize" (z ang. "styl, nie rozmiar"). W ten sposób chcą zachęcić inne kobiety, by poszły w ich ślady. 

Teraz setki pań na całym świecie publikują zdjęcia lub filmiki, na których pozują ze swoim przyjaciółkami w tych samych ubraniach.

Jak podoba wam się akcja dziewczyn?

RadioZET.pl