Zamknij

Czy nowe ubrania trzeba wyprać przed założeniem? Ten fakt cię zdziwi

28.07.2022
Aktualizacja: 29.07.2022 07:06

Po zakupie nowych ubrań natychmiast zakładasz je na siebie i pędzisz na miasto? Być może popełniasz jeden podstawowy błąd. Okazuje się, że zanim zaczniemy nosić daną rzecz, warto pamiętać o jednym szczególe.

Kobieta na zakupach
fot. Shutterstock

Większość z nas uwielbia nowe ubrania. Pachną świeżością, są nieskazitelnie czyste i nie posiadają żadnych wad wynikających z noszenia. Raczej mało kiedy decydujemy się na to, by taką parę spodni czy bluzkę wyprać przed pierwszym wyjściem. Czy taka decyzja to błąd? Według niektórych nie należy o tym zapominać. 

Zobacz także: Anna Lewandowska i 4F chwalą się nową kolekcją sportową. To najmodniejsze modele w tym sezonie

Czy nowe ubrania należy prać przed założeniem?

Pranie ubrań zaraz po zakupach kojarzy nam się zwykle z lumpeksami. W tej sytuacji wrzucenie rzeczy do pralki po przyjściu do domu wydaje się oczywiste. Te często mają mocno chemiczny zapach i wcześniej były już przez kogoś noszone. 

Zwykle inaczej podchodzimy do nowych elementów garderoby np. tych nabytych w sieciówce. Widzimy, że są wyeksponowane w przestronnych i czystych miejscach i wydają się świeże. 

Nie zawsze musi tak być. Okazuje się, że koniecznie należy prać nowe ubrania kupione nawet w małych butkach. Podstawowym powodem, dla którego warto to zrobić, jest higiena - wcześniej taką odzież mogło przymierzać nawet kilkadziesiąt osób. Takie ubrania zwykle są też transportowane do nas z dalekich miejsc i wcale nie są tak świeże, jak się wydaje. 

Nie jest żadną tajemnicą, że ubrania dostępne na wieszakach mogły być już choć raz przez kogoś noszone - to skutek tego, że klienci przynoszą produkty do zwrotu, a te z powrotem trafiają na półkę. 

Nie warto popełniać tego błędu

Wiele osób nigdy nie pierze nowych ubrań, tylko zakłada dopiero co kupioną sukienkę na imprezę jeszcze tego samego dnia. Takie jednorazowe działanie na pewno nikomu nie zaszkodzi, jednak nie warto zapominać o dobrych nawykach. 

Jeśli chcemy mieć pewność, że zakładamy na siebie czystą i nieskażoną bakteriami odzież, należy wrzucić ją do pralki natychmiast po przyjściu ze sklepu. Takie działanie nie jest bardzo pracochłonne, a na pewno sprawi, że będziemy czuć się bardziej komfortowo.

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock