Zamknij

Chciała zaprojektować seksowną bieliznę, a stworzyła (chyba) najbrzydszą na świecie

06.07.2016 15:05
Bielizna japońska Marie Yat
fot. www.facebook.com/marieyatofficia

Jej celem było udowodnienie, że wszystko co zmysłowe, może być jednocześnie bardzo wygodne. 

Marie Yat chciała udowodnić, że piękna bielizna może być też wygodna. To całkiem ciekawe wyzwanie dla kreatora mody, chociaż z drugiej strony, na rynku jest wiele marek, które oferują bieliznę w szerokiej gamie rozmiarów, która jest bardzo zmysłowa i modna.

Nikt jednak nie powiedział, że nie można zrobić tego lepiej. Młoda artystka spróbowała swoich sił, założyła nawet markę, żeby móc pod nią sprzedawać swoje projekty. Zdjęcia kolekcji zostały opublikowane na łamach wielu czasopism i na serwisach internetowych, jednak nie zebrały zbyt wielu przychylnych opinii. 

Eksperyment projektantki potwierdził tezę, że lepsze jest wrogiem dobrego. Marie Yat w swojej kolekcji użyła bawełny i zastosowała konstrukcję, która wymaga użycia jak najmniejszej ilości szwów. W kolekcji dominują pastele, jednak bielizna wygląda tak samo przeciętnie także w kolorze czarnym. Najprawdopodobniej jest to kwestia doboru materiałów i fasonów.

Naszym celem było zachowanie balansu między komfortem a zmysłowością. Nie chcieliśmy iść na kompromis, żeby nasze klientki nie musiały wybierać między jednym a drugim - powiedziała Marie Yat.

Kolekcja japońskiej projektantki ma też być swego rodzaju protestem przeciwko znanym markom, które kładą nacisk tylko i wyłącznie na to, żeby bielizna przez nich sprzedawana była jak najbardziej seksowna. Podkreślają to też reklamy, które często zdają się być bardziej adresowane do mężczyzn, niż do kobiet. 

Zobacz kolekcję bielizny autorstwa Marie Yat