Zamknij
Phoebe Dynevor w czarnej sukni na czerwonym dywanie podczas BAFTA 2021
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

W miniony weekend po raz 74. odbyło się rozdanie nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Gwiazdy zadały szyku na czerwonym dywanie.

10 i 11 kwietnia odbyły się dwie gale rozdania nagród BAFTA 2021. Wyróżnienia Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych zostały wręczone po raz 74. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, ceremonia została podzielona na dwie części. W sobotę wręczono pierwsze nagrody, natomiast w niedzielę ogłoszono zwycięzców w najważniejszych kategoriach. W związku z tym na czerwonym dywanie pojawiły się nominowane gwiazdy oraz ci, którzy ogłaszali laureatów. Zobaczcie, jak wówczas zaprezentowali się artyści.

BAFTA 2021: najpiękniejsze stylizacje gwiazd na czerwonym dywanie

Gala, jak co roku, odbyła się w Royal Albert Hall. Miała jednak zupełnie inny wymiar niż do tej pory.

Ceremonia odbyła się bez udziału publiczności. Zabrakło na niej m.in. księcia Williama, który od lat był obecny podczas rozdania najważniejszych brytyjskich nagród filmowych. W tym roku nie mógł jednak uczestniczyć w gali ze względu na pandemię oraz żałobę po śmierci księcia Filipa.

W najsłynniejszej londyńskiej sali koncertowej pojawiły się wyłącznie gwiazdy, które ogłaszały laureatów oraz te, które odbierały statuetki. Choć była to zaledwie garstka znanych osobistości, każda z nich zaprezentowała się rewelacyjnie.

Na gali pojawiła się m.in. Renee Zellweger. Aktorka zrobiła na nas ogromne wrażenie swoją metaliczną suknią. Wszystkich zebranych zachwyciła także Phoebe Dynevor. Rudowłosa gwiazda "Bridgertonów" postawiła na klasykę, ale rewelacyjnie wyglądała w swojej czarnej sukni z odkrytym ramieniem. Był to projekt domu mody Louis Vuitton. 

Jedną z nominowanych w tym roku gwiazd była Vanessa Kirby. Aktorka została doceniona przez Akademię za swoją rolę w filmie "Cząstki kobiety". Vanessa, podobnie jak Zellweger, postawiła na metaliczną sukienkę. Jak zatem widać, jest to jeden z największych trendów tego roku. Gwiazda sięgnęła po projekt domu mody Versace.

Nie można nie wspomnieć o zjawiskowych kreacjach Bukky Bakray oraz Marii Bakalovy. Pierwsza z nich postawiła na długą, różową kreację marki Prada. Druga również zdecydowała się na róż. Jej suknia była jednak tiulowa i błyszcząca, i pochodziła z domu mody Giorgio Armaniego. 

Sami zobaczcie, jak gwiazdy zaprezentowały się podczas BAFTA 2021. 

Zobacz także: Najciekawsze fryzury i makijaże z Grammy 2021. Gwiazdy odświeżyły dawne trendy