Zamknij

Ten banalny trik zapobiegnie powstawaniu oczek w rajstopach. Wystarczy, że włożysz je do... zamrażarki

12.12.2022 12:51

Kiedy temperatura za oknem spada, kobiety sięgają po rajstopy, aby ochronić się przed zimnem. Niestety ten element garderoby nie słynie ze zbytniej trwałości. Co zrobić, aby zapobiec powstawaniu oczek i dziur w rajstopach? Wystarczy zastosować ten prosty trik z wykorzystaniem... zamrażarki.

Rajstopy
fot. Shutterstock

Jesień i zima to pory roku, podczas których zmagamy się z opadami deszczu, śniegu, a także niską temperaturą i bardzo zimnym wiatrem. W dni, kiedy dominuje właśnie taka aura, staramy się zapewnić sobie jak najwięcej ciepła. Sięgamy po ciepłe spodnie, swetry, bluzy, kurtki, a jeśli chcemy założyć sukienkę, decydujemy się także na rajstopy.

Niestety ten ostatni produkt ma to do siebie, że bardzo szybko się niszczy. Wystarczy dłuższy paznokieć lub oparcie się o coś ostrego i możemy być pewni, że w naszych rajstopach zrobi się oczko. Na szczęście istnieją sposoby, które zapobiegną temu problemowi. Dzięki nim rajstopy będziemy mogli nosić więcej niż jeden raz.

Zobacz także: Wsyp łyżeczkę cukru do pralki. Ten trik sprawi, że twoje ubrania będą jak nowe

Włóż rajstopy do zamrażarki. Dzięki temu nie pójdzie w nich oczko

Choć rajstopy nie są zbyt drogie, warto zrobić wszystko, aby nie musieć ich wymieniać na nowe po każdym noszeniu. Istnieją bowiem triki, które doskonale wpływają na ich trwałość. Dzięki nim zapobiegniemy tworzeniu się dziur, które sprawiają, że rajstopy nadają się jedynie do wyrzucenia.

Portal kobieta.gazeta.pl dotarł do rozwiązania problemu, jakim są tworzące się w rajstopach oczka. Wystarczy, że przed pierwszym założeniem ich na nogi najpierw lekko zmoczymy je wodą, a następnie umieścimy je w... zamrażarce.

Nasz element garderoby powinniśmy wyjąć mniej więcej po godzinie i odczekać jeszcze chwilę, aż będzie on całkowicie suchy. Po tym czasie możemy je bez problemu założyć. Dzięki takiemu trikowi nasze rajstopy pozostaną całe przez długi czas.

Inne triki na zapobieganie powstawaniu oczek w rajstopach

Z pewnością większość z was zna sposób z wykorzystaniem lakieru do paznokci, który sprawdza się, jeśli w naszych rajstopach już zrobiło się oczko. Pomalowanie krawędzi dziurki bezbarwnym specyfikiem sprawi, że oczko nie pójdzie dalej.

Można jednak dodatkowo po założeniu rajstop spryskać je lakierem do włosów. Ten kosmetyk zapewni im większą trwałość i również zapobiegnie zniszczeniu. Znaliście takie sposoby?

Źródło: kobieta.gazeta.pl

loader