Zamknij

Chcesz kupić jeansy, ale nie masz czasu na ich mierzenie? Wypróbuj ten prosty trik

13.01.2022 12:19
Jak kupić jeansy bez przymierzania? Wypróbuj ten prosty trik
fot. Shutterstock

Spodnie są takim elementem garderoby, który trudno kupić bez mierzenia - zwłaszcza nierozciągliwe jeansy. Jest jednak prosty sposób, żeby sobie z tym poradzić.

Zdarza się, że nie mamy czasu, możliwości lub ochoty przymierzać ubrań w sklepie przed zakupem. O ile łatwo jest nabyć w ten sposób bluzkę czy bieliznę, o tyle są takie elementy garderoby, które mogą okazać się za małe lub za duże, gdy już założymy je w domu. Duży problem pod tym względem sprawiają nam jeansy. Dobór tego typu spodni bez mierzenia i przez internet może nam sprawić trudność. Istnieje jednak prosty trik, który ułatwi nam sprawę.

Zobacz także: Jak często prać jeansy? Mało kto zna prawidłową odpowiedź na to pytanie

Jak kupić jeansy bez przymierzania? Wypróbuj ten prosty trik

Jeansy to jeden z najpopularniejszych rodzajów spodni. Jest też jednak dość problematyczny, bowiem nie jest to rozciągliwy element garderoby i w poszczególnych sieciach sklepów może mieć nietypową rozmiarówkę. Przez to warto zawsze przymierzyć go przed zakupem, żeby upewnić się, że będą pasować do naszej sylwetki. 

Istnieje pewien zaskakujący trik, dzięki któremu jesteśmy w stanie kupić idealny rozmiar spodni bez przymierzania ich w sklepie. Zdradził go portal popsugar.co.uk.

Okazuje się, że wystarczy talię jeansów owinąć sobie wokół szyi. Jeżeli jesteśmy w stanie połączyć oba końce - wówczas spodnie powinny pasować.

Oczywiście nadal jest to problematyczne, jeżeli chodzi o zakupy przez internet. Okazuje się jednak, że i na to odnaleziono sposób. 

Zobacz także: Jak szybko wysuszyć spodnie? Sprawdzone sposoby

Jak kupić jeansy przez internet?

Zakupy przez internet stały się bardzo popularne w czasie pandemii. Nic więc dzwnego, że znaleziono trik na to, żeby wówczas dobrać odpowiedni rozmiar spodni.

Wystarczy, że wyciągniesz z szafy swoje stare spodnie. Pamiętaj jednak, że muszą one być podobne do tych, które zamierzasz kupić. Powinny mieć taki sam krój i być wykonane z identycznego materiału. Wówczas wystarczy, że zmierzysz je w talii i w biodrach, a także sprawdzisz ich długość - otrzymasz wtedy potrzebne wymiary. 

Zobacz także: Chcesz dobrać podkład przez internet? Te wskazówki mogą ci pomóc

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: popsugar.co.uk