Zamknij

Znana artystka skrytykowała styl ubierania się Polek. Nie podoba się jej zwłaszcza jedna rzecz. "Mają to jeszcze tylko Rosjanki"

Katarzyna Leszczyńska
10.01.2018 10:25
Bakuła krytykuje Polki
fot. EAST NEWS

Dostało się również naszym projektantom.

Hanna Bakuła jest znaną polską artystką, która zajmuje się przede wszystkim malarstwem i pisarstwem. Oprócz tego jest również scenografką i kostiumologiem. Nic więc dziwnego, że stara się podążać za trendami. Zdaniem Bakuły polska moda jednak dalece odbiega od największych światowych wybiegów. Wszystko przez dwa czynniki.

Artystka przede wszystkim nie przepada za polskimi projektantami, którzy jej się w większości mylą. Bakuła docenia poszczególnych, np.: Macieja Zienia, który inspiruje się i współpracował z Gaultier, co świadczy o jego przewadze. Artystka twierdzi, że stylu Gaultier akurat nie można pomylić. Jednak inni projektanci polscy są na tyle podobni w swoich pracach, że można ich nie odróżnić.

Bakuła krytykuje polskich projektantów

Bakuła krytykuje styl Polek

Zdaniem Hanny Bakuły historia z projektantami może mieć swoje podłoże w stylu polskich kobiet. Artystka zarzuca Polkom, że podążają za trendami za wszelką cenę, jednak nie mają takiego wyczucia stylu jak np. kobiety na zachodzie. Jej zdaniem stylem ubierania przypominamy nieco bardziej Rosjanki, które często kojarzą się po prostu z tandetą.

My, Polki, gonimy za ostatnią sekundą mody, albo staramy się wybiec przed szereg – jak buty z zasłoniętym kolanem to od razu do kości ogonowej, jak wysokie obcasy to od razu 22 cm plus platforma. Ja nie lubię tej przesady Polek. Mają to jeszcze Rosjanki – powiedziała Bakuła w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Artystka dodała, że jest w stanie w Nowym Jorku z daleka odróżnić kobietę, która jest Polką lub Rosjanką, właśnie po stylu. Hanna Bakuła jako malarka na pewno ma wyjątkowy zmysł estetyczny. My mamy jednak wrażenie, że z naszym stylem nie jest jeszcze tak najgorzej.