Zamknij

Te kolory ubrań odmładzają. Zacznij je nosić, a zobaczysz niezwykły efekt

23.09.2022
Aktualizacja: 23.09.2022 13:41

Każdy z nas uwielbia wyglądać modnie i młodo. Podczas tworzenia stylizacji warto brać pod uwagę nie tylko fasony ubrań, ale również ich kolory. Okazuje się, że niektóre mają szczególny wpływ na to, jak się prezentujemy i potrafią "odjąć lat".

Kobieta w modnej stylizacji
fot. Shutterstock

Marzy ci się stylizacja dzięki, której będziesz wyglądać o kilka lat młodziej? Stworzenie takiej wcale nie musi być trudne, a co najważniejsze sekret tkwi w kolorach. Jeśli weźmiesz pod uwagę choć jedną z kilku wspomnianych barw, już po chwili zobaczysz efekt "wow".

Zobacz także: Swetry tego typu uwielbia księżna Kate. Jesienią sprzedają się one błyskawicznie

Kolory ubrań potrafią odmładzać

Jeśli interesujecie się modą, na pewno wiecie dobrze, że na to, jak prezentujemy się w danych ubraniach, wpływa wiele czynników. Zanim zdecydujemy się na założenie konkretnych elementów garderoby, warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać.

Niektórym z nas zależy na tym, by wyglądać poważniej, jednak dla sporego grona kobiet ważne jest to, by "odjąć sobie lat". W każdej z tych sytuacji liczy się nieoceniona moc kolorów. Wystarczy wiedzieć, na które się zdecydować, by prezentować się tak, jak chcemy najbardziej.

To dzięki tym barwom wyglądamy młodziej

Kolorów, dzięki którym wyglądamy młodziej, jest kilka. Każdy z nich wpływa na nas nieco inaczej. Przykładowo, jeśli zdecydujecie się na jasny róż i lilię, wasza cera momentalnie będzie wydawać się bardziej promienna i świeża. Dzieje się tak, ponieważ pastelowe odcienie odbijają światło.

Jeśli chcecie się odmłodzić, warto mieć w swojej szafie również ubrania w kolorze niebieskim - można wziąć pod uwagę wiele odcieni. Taka barwa szczególnie podkreśla urodę u blondynek. Jej zaletą jest to, że pozwala wyglądać nam bardzo dziewczęco.

Nie należy zapominać też o wielkiej mocy bieli. Dzięki jasnym ubraniom wyglądamy na bardzo wypoczęte. Jeśli chcecie prezentować się promiennie i świeżo, nie zapominajcie o tym kolorze. Nie dość, że odejmuje lat, to jeszcze jest bazą do wielu stylizacji.

loader
Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock