Zamknij

Wsyp łyżeczkę cukru do pralki. Ten trik sprawi, że twoje ubrania będą jak nowe

10.10.2022 11:47

Kolor twoich ubrań po kilku praniach staje się coraz bardziej wypłowiały, a one same wyglądają jak wyjątkowo znoszone? Znamy proste rozwiązanie tego problemu. Wsyp do pralki łyżeczkę cukru, a następnie ustaw wybrany program i uzbrój się w cierpliwość. Po skończonym praniu wyciągniesz z pralki elementy garderoby, które będą wyglądały jak nowe.

Pranie ubrań
fot. Shutterstock

Domowe sposoby na utrzymanie czystości domu czy ubrań często są tymi najbardziej skutecznymi. Zamiast używać detergentów czy zaopatrywać się w drogie specyfiki, warto najpierw sprawdzić to, co mamy w... kuchni. Ostatnio pisaliśmy o tym, że gumę do żucia z ubrań można usunąć za pomocą zwykłej kostki lodu. Od teraz już tego typu zabrudzenie nie będzie dla was problemem. Możecie mieć też pewność, że tego typu trik na pozbywanie się gumy nie uszkodzi materiału i nie sprawi, że zmieni się jego kolor.

Zastanawialiście się kiedyś, co zrobić, żeby wasze ubrania nawet po kilku praniach wyglądały jak nowe, a ich kolor ciągle zachwycał głębią? Wystarczy, że do pralki wsypiecie... łyżeczkę cukru. Efekty, jakie zauważycie po skończonym czyszczeniu, przejdą wasze najśmielsze oczekiwania.

Wsyp łyżeczkę cukru do pralki. Ten trik cię zachwyci

Chcesz, aby twoje ubrania służyły ci przez długi czas w jak najlepszej formie? Musisz zatem odpowiednio o nie zadbać. Co ważne, możesz to zrobić w prosty sposób, bez konieczności wydawania na to dodatkowych pieniędzy. Zanim zainwestujesz w różnego rodzaju specyfiki wydłużające żywotność tkanin, zajrzyj do kuchennej szafki. Zapewne znajdziesz tu cukier, który jest odpowiedzią na tego rodzaju problemy.

Wystarczy, że do prania dodasz łyżeczkę cukru. Możesz dodać ten produkt do dozownika, w którym umieszczasz wybrany detergent i płyn do płukania tkanin. Tak zastosowany produkt zadziała na materiał w sposób ochronny - zabezpieczny go przed blaknięciem i pozwoli się cieszyć głębokim kolorem przez długi czas.

Portal gazeta.pl podpowiada też inny trik na pranie z użyciem cukru. Wystarczy do miski nalać wody, a następnie w niej rozpuścić cukier. W tak przygotowanym roztworze umieszczamy ubranie i pozwalamy mu się w nim trochę pomoczyć. Po wyjęciu nasza bluzka czy spódnica będą jak nowe.

Przypominamy, że podstawą dbania o ubrania jest dopasowanie programu prania do materiału, z jakiego jest wykonane, a także do jego koloru. Warto też zwracać uwagę na proszki lub płyny do prania - nie mogą być one zbyt mocne, aby nie nadwyrężyły jakości naszych tkanin.

Źródło: kobieta.gazeta.pl

loader