Zamknij

Tiktokerka zdradza szybki sposób na złożenie rajstop. Ten trik przyda ci się w domu i w podróży

24.03.2022 12:30
Rajstopy
fot. Shutterstock

Jak szybko składać rajstopy? Ten trik warto wykorzystać podczas porządkowania swojej szafy.

Rajstopy to obowiązkowy element garderoby. W wiosenne dni warto zestawić je z ulubioną sukienką czy spódnicą, aby stworzyć idealną stylizację do pracy lub na szybką kawę z przyjaciółmi. W twojej komodzie jest pełno różnych rajstop pozostawionych w nieładzie? Ten trik pomoże ci zrobić z nimi porządek.

Triki z TikToka: jak szybko złożyć rajstopy?

Sposób tiktokerki na złożenie rajstop z pewnością przyda ci się podczas wiosennych porządków. Dzięki takim trikom jak ten łatwiej zorganizować swoją garderobę i pozbyć się bałaganu na półkach.

W pierwszej kolejności użytkowniczka TikToka chwyta górną część rajstop i wywija kawałek materiału. Następnie umieszcza jedną nogawkę na drugiej i całość składa dwukrotnie. Na koniec zwija rajstopy w rulon i chowa je w powstałej kieszonce. Zobaczcie, jakie to proste.

Zobacz także: Jak szybko złożyć skarpetki, aby zaoszczędzić trochę miejsca w komodzie? Oto łatwy sposób

Domowe porady: jak dbać o rajstopy?

Rajstopy należy prać w niskich temperaturach ze względu na ich delikatny materiał. Zanim włożymy je do pralki, warto wcześniej umieścić je w specjalnym woreczku na bieliznę, aby ich nie zaciągnąć. Ostrożność powinniśmy zachować również podczas prania ręcznego. W obu przypadkach należy stosować łagodne środki, które nie spowodują uszkodzenia tkaniny. Pamiętaj także, aby nie suszyć rajstop na grzejniku. Lepszym pomysłem będzie wywieszenie ich na suszarce.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET