Zamknij

Oto łatwy sposób na oczko w rajstopach. Jest niezwykle skuteczny

12.05.2022 11:50
Rajstopy
fot. Shutterstock

W twoich rajstopach zrobiło się oczko? To nie powód do paniki. Stosując ten trik, łatwo uporasz się z tym problemem.

Kiedy na dworze robi się cieplej, chętniej sięgamy po rajstopy. Mogą być one ciekawym uzupełnieniem codziennych stylizacji zarówno do pracy, jak i na mniej formalne okazje. Pewnie nieraz zdarzyło ci się przypadkowo je zaciągnąć. Jeżeli nie masz przy sobie zapasowej pary, ratunkiem w takiej sytuacji może okazać się ten prosty trik.

Domowe triki: łatwy sposób na oczko w rajstopach

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby na naszych rajstopach pojawiło się oczko. To dość kłopotliwa sytuacja szczególnie wtedy, gdy bierzemy udział w ważnym spotkaniu lub spieszymy się do pracy. W takim przypadku warto zachować spokój. Okazuje się, że niezwykle przydatny może wtedy okazać się produkt, który z pewnością znajdziemy w swojej kosmetyczce.

Mowa o bezbarwnym lakierze do paznokci. Wystarczy nałożyć jego niewielką ilość na rajstopy w miejscu ich zaciągnięcia. To powinno zatrzymać dalsze powiększanie się oczka. Równie skuteczny może okazać się lakier do włosów. Najlepiej spryskać nim delikatnie powierzchnię rajstop, co również powinno przynieść zadowalający efekt.

Zobacz także: Kobiety pokochały rajstopy w sprayu. Jak je wybrać?

Domowe porady: jak dbać o rajstopy?

Rajstopy bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniu, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas ich zakładania. Przed tym powinniśmy zdjąć wszelką biżuterię, która przez przypadek mogłaby zaciągnąć delikatny materiał.

Poza tym rajstopy należy prać w niskiej temperaturze przy użyciu łagodnych środków. Duże znaczenie ma także sposób ich przechowywania. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalne organizery, dzięki którym zminimalizujemy ryzyko zaciągnięcia rajstop, a tym samym utrzymamy porządek w naszej komodzie czy szafie.

Zobacz także: Jak wykorzystać stare rajstopy w domowych porządkach? Będziesz zaskoczony