Zamknij

Oto łatwy sposób na niewygodne buty. Warto go znać

09.06.2022 13:31
Obuwie
fot. Shutterstock

Jak szybko rozciągnąć buty? Ten trik z TikToka może okazać się niezwykle przydatny w różnych sytuacjach.

Pewnie znajdziesz w swoim domu jakąś parę butów, które nie są zbyt wygodne. Zazwyczaj takie obuwie zalega gdzieś na dnie garderoby i sięgamy po nie bardzo rzadko. Okazuje się jednak, że istnieją domowe sposoby, dzięki którym możemy je nieco rozciągnąć. Aby zmniejszyć dyskomfort podczas chodzenia w takich butach, warto zastosować ten szybki trik z TikToka, który jest niezwykle skuteczny.

Triki z TikToka: jak szybko rozciągnąć niewygodne buty?

Kupiłaś szpilki, które zaczęły cię obcierać podczas chodzenia? Taka sytuacja może być problemem, jeżeli lada moment czeka cię wesele lub inne przyjęcie w gronie znajomych i zależy ci na tym, aby przetańczyć w tych butach całą noc. W takim przypadku ratunkiem może okazać się ten prosty trik z TikToka.

Na początek tiktokerka zakłada na stopy skarpetki. Ważne, aby były wykonane z grubego materiału. Następnie wkłada buty i suszy je przez chwilę za pomocą suszarki do włosów. Dzięki temu obuwie nie będzie już tak ciasne i chodzenie w nim stanie się mniej uciążliwe.

Zobacz także: Poznaj domowy sposób na polerowanie butów. Dzięki niemu będą piękne i lśniące

Domowe porady: inne sposoby na niewygodne obuwie

Aby nieco rozciągnąć obuwie, możesz wypróbować również inne triki. Niektóre osoby wypełniają je zwiniętymi ręcznikami papierowymi lub gazetami i zostawiają w takiej formie na całą noc. Dobrym pomysłem jest również włożenie do butów woreczków do mrożenia z wodą, a następnie umieszczenie ich na chwilę w zamrażarce. Jeżeli jednak efekt nie będzie dla ciebie zadowalający, możesz również wypróbować specjalne preparaty zmiękczające materiał dostępne w sklepach.

Zobacz także: Jak wyczyścić białe buty? Poznaj sprawdzone metody!