Zamknij

Jak złożyć bluzę z kapturem, aby zaoszczędzić miejsce w szafie? Oto przydatny sposób z TikToka

28.03.2022 15:41

Jak złożyć bluzę z kapturem? Oto szybki trik z TikToka. Z pewnością przyda ci się podczas domowych porządków.

Bluza z kapturem
fot. Shutterstock

Początek wiosny to idealny czas, aby nieco uporządkować swoją garderobę. Zimowe kurtki i ciepłe swetry możemy wreszcie odstawić w kąt, aby zrobić miejsce dla innych ubrań. Na wiosenne spacery z pewnością przyda ci się lekka bluza z kapturem. Jak ją przechowywać w swojej szafie? Jedna z tiktokerek zdradza przydatny trik.

Triki z TikToka: jak szybko złożyć bluzę z kapturem?

Bluzy z kapturem to niezwykle praktyczny element garderoby. Doskonale wyglądają w połączeniu ze sportowymi spodniami lub dżinsami. Jeżeli w twojej szafie jest pełno tego typu ubrań, zapoznaj się z tym trikiem. Dzięki niemu twoje bluzy zawsze będą złożone idealnie.

W pierwszej kolejności użytkowniczka TikToka kładzie jeden rękaw bluzy na drugim. Chwyta ubranie z jednej strony i przykłada do środka. Następnie umieszcza na nim pozostały materiał. Na koniec zwija bluzę w rulon i chowa ją w kapturze. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Zobacz także: Jak składać koszulki – do szuflady, do walizki. Proste sposoby

Domowe porady: jak zorganizować swoją szafę?

Wiosenne porządkowanie szafy warto rozpocząć od jej dokładnego umycia i przewietrzenia. Następnie należy wcześniej dokładnie zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych rzeczy, np. według pory roku. Te ubrania, z których korzystasz najczęściej, powinny znaleźć się na niższych półkach na wysokości twojego wzroku.

Pomocne w sprzątaniu garderoby będą też różne kosze i pudełka, w których pomieścisz mniejsze elementy, jak paski, kopertówki czy inne akcesoria. Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca w szafie, możesz wykorzystać również specjalne wiszące organizery na drzwi.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader