Zamknij

Jak wybrać sukienkę na poprawiny? Znalazłyśmy aż 10 pięknych modeli!

14.01.2020
Aktualizacja: 14.01.2020 10:41

Sukienkę na poprawiny warto wybrać wcześniej. Dzięki temu nie będziemy zaprzątać sobie tym głowy przed samą uroczystością. Sprawdźcie najpiękniejsze propozycje sukienek, które wybrałyśmy z sieciówek.

sukienki na poprawiny
fot. Shutterstock

Poprawiny to zabawa, którą organizuje się następnego dnia po zaślubinach. Ten zwyczaj wywodzi się z tradycji staropolskiej, to właśnie wtedy to święto trwało nawet kilka dni. Poprawiny były traktowane jako dowód gościnności Pary Młodej. Kiedyś organizowane były huczne zabawy, które mogły konkurować z weselem. Obecnie jest to mniejsze spotkanie w gronie najbliższych w formie lunchu lub grilla. Jednak nawet na tego typu spotkanie warto założyć coś eleganckiego. Sukienka na poprawiny nie musi być tak elegancka, jak na wesele. Sprawdźcie, jaką sukienkę wybrać na poprawiny.

Jak wybrać sukienkę na poprawiny?

Różnice, które występują między suknią ślubną, a sukienką koktajlową są widoczne na pierwszy rzut oka. Poprawiny mają mniej formalny charakter, dlatego sukienka koktajlowa w zupełności wystarczy.

Przed tego typu wydarzeniem wiele panien młodych zastanawia się nad wyborem innego koloru sukni niż na wesele. Wszystko zależy od preferencji młodej. Jeśli jednak zależy ci, aby wyróżnić się z tłumu gości, postaw na kreację białą lub ecru. Jeśli wybrałyśmy już kolor sukienki na poprawiny, warto zastanowić się na doborem odpowiedniej długości. Ta również zależy od naszych indywidualnych preferencji. Panuje tutaj duża dowolność. Poprawiny są mniej formalną imprezą, dlatego warto postawić na kreację, która nie będzie krępować ruchów i będzie znacznie lżejsza od sukni ślubnej. Fason sukienki na poprawiny powinien być dopasowany do figury panny młodej. Jeśli nie masz pomysłu na swoją kreację, postaw na ponadczasową klasykę. Sukienka wykonana z koronki z pewnością będzie trafnym wyborem.

Wybór w sklepach jest ogromny, dlatego warto rozejrzeć się za odpowiednim fasonem. Można to zrobić, wtedy kiedy kupujemy suknię ślubną. Wtedy kreacja na poprawiny będzie pasować do naszej sukni. Kreacje warto kupować w sklepach stacjonarnych, wtedy nie będziemy niemile zaskoczeni, jeśli nasze zamówienie nie będzie takie, jakie powinno.

fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M
fot. materiały H&M

Która sukienka podoba wam się najbardziej?

loader

Zobacz także: Krem z filtrem 50 - top 5 propozycji. Sprawdź, co wybrałyśmy!

loader
Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?