Zamknij

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań? Ten banalny sposób podbija TikToka

07.10.2022 19:00

Popularną platformę TikTok podbija pewien domowy sposób na usunięcie gumy do żucia z ubrania czy z kanapy. Jest banalny, szybki i przede wszystkim skuteczny. Zobaczcie, na czym polega ta metoda.

Guma do żucia na ubraniu
fot. Shutterstock

Pewnie nieraz przytrafiła wam się niekomfortowa sytuacja, w której guma do żucia przykleiła się do waszego ubrania. W takim przypadku nie musicie od razu wyrzucać danego elementu garderoby do śmieci. Istnieje bowiem skuteczny i prosty sposób na to, aby się jej pozbyć.

Na to, jak usunąć gumę do żucia z ubrania lub też kanapy, wpadli autorzy tiktokowego konta o nazwie @pogotowiesprzątające. Na przykładzie mebla obitego materiałem pokazują oni, jak skutecznie go wyczyścić w takiej sytuacji. Zobaczcie.

Zobacz także: Połóż torebkę ryżu w łazience. Jego działanie cię zaskoczy

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań? Poznaj sposób z TikToka

Portal kobieta.gazeta.pl dotarł do bardzo przydatnego konta na TikToku. Na profilu @pogotowiesprzątające znajdziecie bowiem wiele wskazówek na to, jak ułatwić sobie czyszczenie domu, ale nie tylko. Trafił tu także trik na usuwanie gumy do żucia z kanapy. Co ciekawe, możemy też zastosować go w przypadku ubrań.

Jeżeli do waszych spodni czy bluzy przyklei się guma do żucia, musicie sięgnąć po zwykłą kostkę lodu. Wystarczy, że przyłożycie ją do gumy i odczekacie kwadrans. Po 15 minutach gumę powinno dać się zeskrobać. Jak to działa? Otóż okazuje się, że lód utwardza gumę, więc jej późniejsze ściągnięcie z materiału jest prostsze.

Pamiętajcie jednak, że czasem warto uzbroić się w cierpliwość i powtórzyć czynność z kostką lodu kilka razy. Na pewno wam się to opłaci. Słyszeliście kiedyś o takim triku? Jest on przydatny w momencie, kiedy nie mamy w domu specjalnych preparatów na tego typu zabrudzenia. Warto dodać, że jest on całkowicie bezpieczny dla naszego ubrania.

Źródło: kobieta.gazeta.pl/TikTok

loader