Zamknij

Jak szybko składać koszule? Poznaj ten trik z TikToka

21.02.2022 13:44

Jak zapanować nad bałaganem w szafie z koszulami? Ten sposób jednej z tiktokerek jest niezastąpiony.

Koszula
fot. Shutterstock

Koszula doskonale nadaje się do tworzenia codziennych stylizacji. Wystarczy zestawić ją z dżinsami lub modną spódnicą, aby stworzyć zestaw, który będziemy mogli z powodzeniem założyć przy różnych okazjach. Niestety ten element garderoby bardzo szybko się gniecie. To bywa problematyczne szczególnie rano, gdy spieszymy się do pracy i nie mamy zbyt wiele czasu na prasowanie. Najlepiej zapobiegać takim sytuacjom, składając koszulę w odpowiedni sposób. Sprawdź, jak to robi jedna z tiktokerek.

Triki z TikToka: jak szybko składać koszule?

Składanie koszuli może być bardzo szybkie, o czym przekonasz się, oglądając ten film tiktokerki. Zaprezentowany przez nią trik sprawi, że od tej pory w twojej garderobie zawsze będzie panował porządek. Może być przydatny również wtedy, gdy np. wybierasz się w delegację i chcesz zaoszczędzić trochę miejsca w walizce podróżnej.

W pierwszej kolejności użytkowniczka TikToka chwyta koszulę w dwóch miejscach tuż przy rękawie. Przykłada materiał do lewego, dolnego rogu i przeciąga go przez otwór. Następnie odwraca koszulę i formuje z niej kostkę. Na koniec wystający rękaw chowa pod bluzkę. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku.

Zobacz także: Jak szybko złożyć skarpetki, aby zaoszczędzić trochę miejsca w komodzie? Oto łatwy sposób

Domowe porady: jak dbać o koszule?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje koszule służyły ci jak najdłużej, musisz pamiętać o kilku zasadach dotyczących ich pielęgnacji. Podczas prania tego typu ubrań najlepiej sugerować się informacjami podanymi przez producenta na metce. Przykładowo optymalna temperatura wody dla bawełnianych koszul to ok. 40 stopni Celsjusza.

Aby przywrócić śnieżną biel tych elementów garderoby, możesz wcześniej namoczyć je w wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Po upraniu najlepiej suszyć te ubrania, umieszczając je na wieszaku. Pamiętaj również o ich właściwym prasowaniu. Tę czynność najlepiej zacząć od kołnierzyka oraz mankietów, następnie przejść do rękawów i dopiero na koniec zająć się częścią przednią i tylną.

loader