Zamknij

Po czym poznać, że materiał naszego ubrania jest sztuczny? Wypróbuj ten prosty trik

19.08.2022 13:40

Nie jest łatwo rozpoznać naturalny materiał od sztucznego - zwłaszcza w popularnych sieciówkach. Jest jednak pewien trik, który znacznie ułatwi nam sprawę.

Jak rozpoznać sztuczny materiał: bawełnę, wełnę, len, poliester, jedwab? Wypróbuj ten trik
fot. Shutterstock

Podczas zakupów powinniśmy wziąć sobie do serca pewne rady. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że popularne sieciówki stosują tzw. vanity sizing i nieco oszukują nas z rozmiarami ubrań. Warto też sprawdzać, z jakich materiałów są wykonane elementy garderoby. Coś, co wygląda bowiem jak jedwab, w rzeczywistości może nie mieć z nim zbyt wiele wspólnego. Oczywiście nie jest to łatwe - zwłaszcza wtedy, gdy na metce są podane procentowe podziały składu lub... po prostu tej metki nie ma. Zobaczcie, jak możecie rozpoznać, czy dana rzecz jest wykonana z naturalnego materiału.

Zobacz także: Tajne znaki na metkach z Zary. One ułatwią ci zakupy

Jak rozpoznać sztuczny materiał: bawełnę, wełnę, len, poliester, jedwab? Wypróbuj ten trik

Zakupy bywają skomplikowane. Zwłaszcza wtedy gdy zwracamy uwagę na jakość elementów garderoby, które zamierzamy kupić. 

Portal kobieta.onet.pl donosi o pewnym sposobie, który może nam ułatwić rozpoznanie, czy dane ubranie zostało wykonane z naturalnego materiału. Jest on dość kontrowersyjny, ale niezawodny.

Okazuje się, że wystarczy podpalić nitkę odstającą od materiału. To, w jaki sposób się ona spala, może nam udowodnić, czy element garderoby, którym jesteśmy zainteresowani, na pewno nie jest sztuczny. Rodzaj płomienia będzie oczywiście zależny od tego, jaki to materiał - czy jest to jedwab, bawełna czy może poliester. 

Zobaczcie, jak powinien wyglądać taki płomień. 

Zobacz także: Ubrania z tego materiału są szkodliwe. Czy wiesz, czego unikać?

Trik z podpaleniem materiału. Jak rozpoznać, że jest sztuczny?

Kobieta.onet.pl podaje, jak będą palić się poszczególne elementy materiału. Właśnie dzięki temu możemy sprawdzić, czy są one naturalne. 

  1. Bawełna i len - te dwa materiały spalają się tak samo. Będą wypalone na popiół i pozostawią w pomieszczeniu zapach spalonych włosów. 
  2. Wełna - pali się pomarańczowym płomieniem i pozostawia popiół.
  3. Poliester - wydziela dużo czarnego dymu i śmierdzi chemicznie. 
  4. Jedwab - pali się bardzo ciężko i tak naprawdę jesteśmy w stanie go zniszczyć tylko wtedy, gdy cały czas będziemy przykładać do niego ogień. Pozostawia swąd spalonych włosów. 

Zobacz także: Ubrania z tego materiału są najlepsze na lato. Czy masz je w swojej szafie?

loader
Nieformalne stroje kobiet w rodzinie królewskiej: Kate, Diana, Meghan, królowa Elżbieta
12 Zobacz galerię
fot. SplashNews.com/East News

Źródło: kobieta.onet.pl