Zamknij

Jak rozciągnąć jeansy? Dzięki temu będą bardziej elastyczne

04.10.2022 12:33

Twoje jeansy skurczyły się w praniu i stały się zbyt opięte? Sięgnij po ten trik.

Jeansy
fot. Shutterstock

Jeansy to modowy klasyk, który warto mieć w swojej szafie. Takie spodnie są niezwykle uniwersalne, w związku z czym możemy je zakładać na różne okazje. Wystarczy zestawić je z białą koszulą i oto mamy wygodny outfit do pracy. Z kolei w połączeniu z ciepłą, sportową bluzą będą idealnym zestawem na jesienne spacery. Spodnie te mają to do siebie, że często ulegają skurczeniu w czasie prania. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z noszenia swojego ulubionego modelu. W takiej sytuacji ratunkiem może okazać się ten trik.

Domowe porady: jak rozciągnąć jeansy?

Jeżeli twoje jeansy po wyjęciu z pralki wyraźnie się skurczyły, możesz to szybko naprawić. Ten trik jest banalny i warto po niego sięgać w różnych awaryjnych sytuacjach. Dzięki niemu łatwo rozszerzysz zbyt ciasne spodnie i przywrócisz im dawny wygląd.

Jedyne czego potrzebujesz to butelka z atomizerem wypełniona wodą. Następnie wystarczy spryskać nią spodnie w miejscach, w których materiał jest najbardziej opięty i wykonać kilka energicznych ćwiczeń np. przysiadów. Po upływie kilku minut twoje jeansy znów będą pasować idealnie.

Zobacz także: Jak prawidłowo prasować koszulę? Pamiętaj o tych zasadach

Domowe porady: jak dbać o jeansy?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje ulubione jeansy służyły ci przez długi czas, musisz o nie prawidłowo dbać. Przede wszystkim pamiętaj o tym, żeby prać je w niskich temperaturach z wykorzystaniem łagodnych środków piorących. Równie ważny jest sposób ich suszenia, aby nie spowodować odkształceń materiału. Najlepiej rozwiesić je na wieszaku - dzięki temu będą mogły swobodnie wyschnąć. Z kolei prasowanie jeansów warto rozpocząć, gdy tkanina jest jeszcze wilgotna. Tym samym unikniemy nieestetycznych zagnieceń.

Zobacz także: Szybki trik na złożenie dżinsów. Od teraz będziesz je składać w taki sposób codziennie

loader