Zamknij

Jak często prać jeansy? Mało kto zna prawidłową odpowiedź na to pytanie!

09.11.2020 14:49

Jak często prać jeansy? To pytanie jest jednym z najpopularniejszych w wyszukiwarce Google! I nic dziwnego, skoro okazuje się, że odpowiedź na nie wcale nie jest oczywista, a większość z nas robi to źle!

Dżinsy
fot. Shutterstock

Wszyscy doskonale wiemy, jak trudne jest znalezienie idealnej pary jeansów - o idealnym kroju, kolorze i w dodatku z dobrej jakości bawełny. Kiedy już uda nam się takie kupić, najchętniej nosilibyśmy je dożywotnio. Jednak, aby było to możliwe, musimy o nie szczególnie zadbać.

Zastanawialiście się kiedyś, jak często powinno się prać jeansy? Pytanie to ma bardzo dużo wyszukiwań w wyszukiwarce Google, a my wcale się temu nie dziwimy. Dlaczego? Otóż odpowiedź na nie zna niewiele osób. A większość z nas pierze swoje jeansy zbyt często!

Jak często prać jeansy

Jeans to nic innego, jak tkanina bawełniana wykonana w splocie skośnym. Używana jest ona głównie do produkcji ubrań - w tym spodni, kurtek, bluz, koszul i innych. Pierwotnie jeans przeznaczony był do tworzenia ubrań roboczych - wszystko przez to, że jest bardzo wytrzymały i odporny na różne szkodliwe czynniki.

Jak często prać jeansy, aby zachowały swoją formę przez jak najdłuższy czas? Okazuje się, że producenci ubrań z tej tkaniny zalecają, aby nie prać ich w ogóle. Tego zdania jest sam dyrektor generalny marki Levi's. Jednak większość z nas nie wyobraża sobie nosić przez kilka lat rzeczy, która nigdy nie była prana, prawda?

Co zatem zrobić, żeby jeansy były w jak najlepszej formie przez długi czas? Po pierwsze zaleca się, aby nie prać ich przez pierwsze pół roku noszenia wcale. Wszystko dlatego, że w tym czasie dopasowują się one do ciała właściciela, tworzą się na nich także naturalne zagięcia wynikającego z noszenia. I tak powinno być!

Po pół roku od zakupu powinno się jeansy prać maksymalnie raz w miesiącu. Jeżeli zdecydujemy się na pranie w pralce, wystarczy temperatura 40 stopni. Warto jednak pamiętać o tym, aby prać je wywrócone na lewą stronę i z pozapinanymi wszystkimi guzikami.

Osoby, które martwią się o blaknięcie materiału czy rozciągnięcie go, mogą wyprać swoje spodnie w ręku. Jest to jednak dużo bardziej uciążliwe niż pranie w pralce. Pamiętajcie też, że im rzadziej pierzemy naszą ulubioną parę jeansów, tym lepiej dla środowiska.

loader

Lubicie model dżinsów boyfriend? Koniecznie zobaczcie, z czym nosić te spodnie!