Zamknij

Jakie okulary przeciwsłoneczne są najlepsze do twojego kształtu twarzy?

20.07.2022 14:14
Kobieta w okularach przeciwsłonecznych
fot. Shutterstock

W sklepach mamy wysyp najróżniejszych okularów przeciwsłonecznych. Wybierać można nie tylko spośród licznych wzorów i kształtów, ale też kolorów. Zastanawiasz się, czy dobrze dopasowujesz ich rodzaj do swojego typu twarzy? Przekonaj się.

Każdy choć jeden raz, stając przed półką pełna modnych okularów przeciwsłonecznych, miał problem z wyborem tych najlepszych dla siebie. Z pozoru wszystko wydaje się łatwe, w końcu powinniśmy kierować się gustem. Ostatecznie jednak nie zawsze to, co pasuje znanej gwieździe czy bliskiej nam osobie, dobrze komponuje się z naszym typem urody Co zrobić w takiej sytuacji?

Zobacz także: W PEPCO pojawiły się modne koszulki boho. Kosztują tylko 10 zł

Trendy lato 2022: Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim powinny chronić nasze oczy przed ostrymi promieniami światła. Wiemy jednak, że spełniają też inną bardzo ważną funkcję - świetnie dopełniają letnie stylizacje. 

Aby model, który kupiliśmy, dobrze się prezentował, musi być dopasowany do naszego typu twarzy. Przy wyborze okularów należy kierować się prostymi zasadami. 

Po pierwsze musimy rozpoznać, jaki kształt twarzy posiadamy. Może być ona: owalna, okrągła, kwadratowa, trójkątna - to najbardziej popularne typyNajlepiej dokładnie sprawdzić to w lustrze. W zależności od tego, do jakiej grupy się zaliczymy, najlepsze będą dla nas okulary typu: kocie oko, pilotki, z zaokrąglonymi oprawkami, hipisowskie muchy czy lenonki.

Kształty twarzy
fot.

shutterstock.com

Typy okularów a kształty twarzy

Gdy odkryjesz już, jaki kształt twarzy posiadasz, możesz łatwiej podjąć decyzje o zakupie odpowiednich okularów. 

Twarz owalna: Tutaj dopasujemy prawie każdy model. Można stawiać na nietypowe kształty, wzór typu kocie oko, aviatory i te ze zdobieniami.

Twarz okrągła: Sięgnij po okulary z kwadratowymi oprawkami lub modele cat eye.

Twarz kwadratowa: Sprawdzą się okulary z zaokrąglonymi oprawkami. Sięgaj po delikatne kształty lub cat eye.

Twarz trójkątna: Najlepsze będą tradycyjne pilotki oraz inne modele o owalnym kształcie.

Kierując się powyższymi zasadami, łatwiej powinno być ci dopasować do siebie odpowiedni produkt. Ostateczni postaw na to, w czym czujesz się najlepiej.

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock