Zamknij

Zastanawiały cię kiedyś dwie dziurki nad podeszwą w trampkach? Nie są tam przypadkowo

06.07.2022 15:07
Do czego służą dwie dziurki w trampkach? Mają swoje przeznaczenie
fot. Shutterstock

Niemal każdy z nas ma parę trampek w swojej szafie. Zastanawialiście się kiedyś, do czego służą dwie dziurki nad ich podeszwą? Nie są tam bez powodu.

Ludzie na całym świecie uwielbiają trampki. To wygodne obuwie jest idealne niemal na każdą porę roku i okoliczność. Na taki rodzaj butów decydują się nawet pary młode podczas swojego wesela. Trampki można założyć do przeróżnych stylizacji. Dlatego prawie każdy z nas ma je w swojej szafie. Tyle razy je nosiliśmy, a mało kto zapewne zwrócił uwagę na dwie dziurki, które znajdują się nad ich podeszwą. Zdarzało wam się nad nimi zastanawiać? Od teraz będziecie wiedzieli, w jakim celu zostały tam umieszczone.

Zobacz także: Księżna Kate ma sposób na wygodne noszenie szpilek. Dzięki temu nie bolą ją nogi

Do czego służą dwie dziurki w trampkach? Mają swoje przeznaczenie

Klasyczne trampki posiadają tuż nad podeszwą dwie małe dziurki, które przypominają otwory na sznurówki. Okazuje się, że one także mają swoje przeznaczenie. 

Portal kobieta.onet.pl donosi, że te tajemnicze dziurki zostały tam umieszczone z dwóch powodów. Pierwszy z nich jest całkiem oczywisty.

Trampki są wygodnym obuwiem, na które stawiamy, gdy musimy długo przebywać w butach - np. na weselu lub podczas podróży. Dwie dziurki, które producent umieścił nad ich podeszwą, pełnią funkcję wywietrzników. Sprawiają one, że stopa zarówno nie poci się aż tak, jak również nie męczy się podczas kilku godzin w bucie. Jest to zatem kwestia higieny i wygody, ale nie tylko. 

Zobacz także: Do czego służy pętelka z tyłu buta? Nie znalazła się tam przypadkowo

Trampki można regulować. Zmniejsz ich rozmiar przy pomocy dziurek nad podeszwą

Onet.pl donosi, że istnieje też druga przyczyna, dla której dziurki zostały umieszczone nad podeszwą trampek. Jest ona jeszcze bardziej praktyczna.

Jeżeli po zakupie twoje buty okazują się odrobinę za duże, zawsze możesz je wyregulować właśnie przy pomocy tych dziurek. Wystarczy przepleść przez nie sznurówki i je mocno zawiązać. Oczywiście nie zmniejszymy w ten sposób buta o kilka rozmiarów, ale możemy dzięki temu lepiej dopasować go do stopy. 

Zobacz także: Oto łatwy sposób na niewygodne buty. Warto go znać

modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: kobieta.onet.pl