Zaskakująca przepowiednia na 2023 rok. Na niebie ukażą się nietypowe zjawiska?

14.12.2022 09:33

Ta góralska przepowiednia na temat pogody funkcjonuje w tradycji od wieków. Pozwala w szczegółowy sposób przewidzieć, jakie zjawiska nas czekają. Wystarczy obserwować niebo przez kilka następnych tygodni.

Zjawiska na niebie
fot. Shutterstock

Starsi górale, którzy znają przepowiednię św. Łucji, od 13 grudnia do Wigilii z ciekawością wpatrują się w niebo. Uważają, że właśnie teraz możemy się dowiedzieć, jaka pogoda czeka nas przez najbliższe miesiące. Jak podaje kobieta.interia.pl, wielowiekowa tradycja do dziś cieszy się dużym szacunkiem.

Zobacz także: Najważniejsze wizje jasnowidzki Aidy na 2022 rok. Sprawdź, czy się spełniły

Zaskakująca przepowiednia na 2023 rok. Na niebie ukażą się nietypowe zjawiska?

Nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy gór potrafią przewidywać pogodę. Według niektórych można wypracować tę umiejętność przez częsty kontakt z naturą - zmiany temperatur zapowiadają np. chmury albo zabarwienie nieba podczas zachodu Słońca. Taką wiedzą posługują się żeglarze, którzy muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo na morzu. Mieszkańcy gór potrafią też odczytywać znaczenie zjawisk związanych ze zmianami pór roku czy cyklem Księżyca.

Istnieje jednak pewien przesąd, w który wierzą. Ich zdaniem św. Łucja, patronka światła, od dnia swojego święta 13 grudnia pokazuje, jakiej pogody należy się spodziewać w następnym roku. Z tego powodu górale przez 12 dni z uwagą obserwują niebo, by sprawdzić, czy nie pojawiły się na nim żadne nietypowe lub niepokojące zjawiska.

Jaka będzie pogoda w 2023 roku? Góralska przepowiednia

Treść góralskiej przepowiedni jest bardzo prosta. Wynika z niej, że od dnia imienin Łucji do 24 grudnia należy uważnie przyglądać się temu, jaka jest pogoda:

Od Łucji do Wilii licz dwanaście dni, a w jakim to sobie toku, słonko we dnie, w nocy gwiazdy, światłem tuż po sobie lśni, takim będzie miesiąc każdy, w nadchodzącym tobie roku.

Istnieje też skrótowe powiedzenie: "Święta Łucja głosi, jaką pogodę styczeń przynosi". Według górali w pierwszym miesiącu roku mają przeważać zjawiska, jakie zaobserwowali na niebie 13 grudnia. Jeśli np. dzień był słoneczny, taki właśnie okaże się styczeń. 14 grudnia miała się objawić pogoda na luty, 15 grudnia - na marzec. Przed nadejściem Wigilii ludzie mają szansę się dowiedzieć, jakich zjawisk atmosferycznych spodziewać się w kolejnych porach roku.

Chociaż wielu z nas uważa, że takie przepowiednie należy włożyć między bajki, niektórzy są przekonani o ich prawdziwości. Rolnicy i osoby, które prowadzą własny ogród, na wszelki wypadek obserwują więc zjawiska pogodowe od 13 do 24 grudnia.

Zobacz także:  Znany jasnowidz twierdzi, że celebrytki zawierają pakt z diabłem. Dlatego odchodzą od partnerów

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?