Wróżby, przesądy i rytuały na Nowy Rok. Zrób to w sylwestra, a przyciągniesz szczęście

27.12.2022 15:03

Co czeka nas w 2023 roku? Według wierzeń magicznych jest to w dużej mierze zależne od nas samych. Przepowiednie i horoskopy pozwalają nam w pewnym stopniu poznać przyszłość, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że sami również mamy na nią wpływ. Noc z 31 grudnia na 1 stycznia to idealny czas na to, by wpłynąć na swoje przeznaczenie.

Wróżby, przesądy i rytuały na Nowy Rok
fot. Shutterstock

Jak zapewnić sobie szczęście w 2023 roku? Poznaj noworoczne wróżby i przesądy, dzięki którym zmienisz swoje życie na lepsze.

Zobacz także: Wykonaj rytuał Osoji na koniec roku. Dzięki niemu pozbędziesz się pecha

Wróżby, przesądy i rytuały na Nowy Rok

W dzisiejszych czasach zarówno astrologowie, jak i autorzy przepowiedni na każdym kroku podkreślają znaczenie prawa przyciągania. Jest to najprostszy sposób na spełnienie pragnień. Warto pytać o swoją przyszłość, ale naszym zadaniem jest jednocześnie pamiętać o tym, że jesteśmy za nią odpowiedzialni. Zgodnie z tym przekonaniem w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia i podczas Nowego Roku najważniejsze jest nasze nastawienie do życia. Jasnowidzka Aida niejednokrotnie podkreślała w swoich wizjach z 2022 roku, że słowa i myśli mają ogromną moc - często się spełniają. Jeśli chcemy, by 2023 rok okazał się szczęśliwy, powinniśmy więc... zacząć się tego spodziewać. Prawo przyciągania działa, gdy mamy w sobie przekonanie, że otrzymamy wszystko, czego najbardziej pragniemy. Aby mieć udany rok, musimy pozbyć się czarnych myśli.

W następnej kolejności należy oczyścić swoją przestrzeń. Według japońskiego rytuału Osoji wysprzątanie mieszkania pomaga nam pozbyć się pecha i przyciągnąć dobrą energię. W wielu kulturach występuje przekonanie, że w zabałaganionym i zagraconym domu nikt nie może poczuć się szczęśliwy. Jeśli zadbamy o swoje otoczenie, nasze podejście do życia się zmieni, a zmęczenie zniknie.

Uważa się, że przed nadejściem Nowego Roku nie powinno się zostawiać żadnych niedokończonych spraw. Warto uregulować płatności, spłacić długi, przeprowadzić trudne rozmowy i pozbyć się wszystkiego, co nas obciąża. Dzięki temu uwolnimy się od problemów. Powinniśmy to zrobić przed 31 grudnia. Tego dnia nie wolno bowiem wynosić śmieci i żegnać się z przeszłością. Jeśli nie zdążymy czegoś zrobić, musimy z tego zrezygnować. W przeciwnym wypadku możemy niechcący "wyprosić" szczęście ze swojego domu.

Zrób to w sylwestra, a przyciągniesz szczęście

Noc sylwestrowa to dobry czas na wykonywanie rytuałów. Przed wyjściem na imprezę powinniśmy pamiętać o kilku prostych sposobach:

Ziarenka maku na miłość

Jeśli chcemy spotkać w nadchodzącym czasie swoją drugą połówkę, możemy nasypać do butów kilka ziarenek maku. Przyciągnie do naszego życia prawdziwe uczucie.

Pocałunek o północy

Osoby pragnące znaleźć miłość w nadchodzącym roku nie powinny zapominać o tym przyjemnym rytuale. Podczas nocy sylwestrowej, gdy wybije północ, warto skraść komuś całusa. To pomoże nam przyciągnąć zainteresowanie płci przeciwnej.

Nowa bielizna

Powodzenie w miłości zapewni nam też nowy komplet bielizny. Jeśli zależy nam na płomiennym romansie, powinna być ona czerwona.

Gotówka i łuski

Aby przyciągnąć do siebie pieniądze, w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia warto mieć przy sobie gotówkę i łuski z wigilijnego karpia. Od wieków uważa się, że zapewniają one bogactwo.

12 rodzynek

Na 12 minut przed nadejściem północy możemy wykonać rytuał z rodzynkami. Każda z nich symbolizuje dany miesiąc - styczeń, luty, marzec itd. Co minutę powinniśmy zjeść jedną rodzynkę i pomyśleć życzenie.

Wróżenie z bąbelków

Według wierzeń podczas nocy sylwestrowej mamy szansę się dowiedzieć, jaki będzie dla nas nadchodzący rok. Wystarczy przyjrzeć się bąbelkom w swoim kieliszku z szampanem, gdy wybija północ. Jeśli buzują - czekają nas miesiące pełne niespodzianek, a jeśli spokojnie unoszą się na powierzchni - przeżyjemy spokojny okres. Podczas wykonywania wróżby warto pomyśleć o tym, jaką mamy intencję na 2023 rok.

Spalenie czerwonej kartki

Aby pozbyć się przykrych wspomnień, należy spisać je na czerwonej kartce i spalić w noc sylwestrową. Dzięki temu z pewnością nie wrócą.

Znacie te sylwestrowe przesądy?

Zobacz także:  Znany jasnowidz twierdzi, że celebrytki zawierają pakt z diabłem. Dlatego odchodzą od partnerów

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?