Zamknij

Te andrzejkowe wróżby mogą przynieść ci pecha. Lepiej ich unikaj

25.11.2022 13:10

Kto z nas nie próbował andrzejkowych wróżb? W nocy z 29 na 30 listopada możemy sprawdzić, co czeka nas w przyszłości. Są jednak tacy, którzy uważają, że za wszelką cenę powinniśmy ich unikać. Szczególnie osoby pragnące znaleźć miłość nie powinny sobie wróżyć.

Andrzejki
fot. Shutterstock

Andrzejkowe wróżby i zabawy kojarzą się dość niewinnie. Lanie wosku, nakłuwanie karteczek czy owoców to z pozoru nieszkodliwa rozrywka. Psychologowie uważają jednak, że w rzeczywistości mogą doprowadzić do wielu negatywnych zmian w naszym życiu. Co ciekawe, specjaliści od rozwoju duchowego to potwierdzają.

Zobacz także: Przepowiednia jasnowidzki Aidy na 2023 rok. "Jedną rzecz mogę zdradzić"

Te andrzejkowe wróżby mogą przynieść ci pecha. Lepiej ich unikaj

Przekonanie o tym, że wróżby wykonywane podczas andrzejkowej nocy się spełniają, było obecne w kulturze od wieków. Właśnie z tego powodu zabawy i gry należące do tradycji świętowania nocy z 29 na 30 listopada są dla nas niebezpieczne. Mogą przynieść o wiele więcej szkody niż pożytku. Dlaczego warto na nie uważać? Wyjaśnienie jest bardzo proste.

Choć andrzejkowe przepowiednie są najczęściej wygłaszane w żartach - wszyscy obecni podczas ich wykonywania chcą po prostu dobrze się bawić, gdy np. usiłują odczytać kształt odlany z wosku - ta rozrywka może przynieść komuś pecha. I nie chodzi wcale o to, że zabawy z magią mogą być niebezpieczne. Problemem jest tu autosugestia, która podczas podobnej zabawy może zadziałać niezwykle silnie.

Wróżby andrzejkowe i ich wpływ na psychikę

Osoby poszukujące miłości podczas nocy andrzejkowej mogą uwierzyć w każdą przepowiednię - zarówno te pozbawiające nadziei, jak i pozwalające wierzyć w rychłe znalezienie partnera. W konsekwencji łatwo stracić panowanie nad własnym życiem i samodzielnie podejmować decyzje w sprawie swojego życia osobistego.

Jeszcze poważniejsze problemy mogą wywołać wróżby dla par. Jedną z najpopularniejszych jest ta z owocami - należy narysować na małych karteczkach śliwkę, gruszkę i cytrynę, a następnie wylosować jedną z nich. Śliwka ma oznaczać, że związek jest pozbawiony przyszłości, gruszka daje nadzieję na ślub, a cytryna zapowiada czas prób i trudne rozmowy. Osoby będące w relacji mogą niepotrzebnie zasugerować się negatywnym wynikiem wróżby, nawet jeśli wcześniej nie miały żadnych problemów. Zamiast zdawać się na wyrocznię z owoców, powinny podczas nocy andrzejkowej unikać przypadkowych odpowiedzi na temat swojego związku.

Według prawa przyciągania każdy człowiek samodzielnie układa swoją przyszłość. W dzisiejszych czasach nawet wizjonerzy - tacy jak Aida Kosojan-Przybysz - nieustannie o tym przypominają. Naszym zadaniem jest świadomie pracować nad własnymi myślami, zamiast zdawać się na los.

Jeśli jednak brakuje nam wskazówek na przyszłość i nie wiemy, czemu powinniśmy poświęcić największą uwagę, możemy skorzystać z podpowiedzi kart tarota. Pomagają uświadomić sobie, co jest teraz ważne w naszym życiu, ale jednocześnie przypominają, że sami o sobie decydujemy. 

Zobacz także: Przerażająca wróżba polskiej tarocistki na jesień 2022 roku. Ludzie mogą uciekać z domów

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?