Zamknij

Przerażająca przepowiednia dla Polski. Grozi nam wojna na południu kraju?

16.11.2022 09:32

Proroctwo ks. Markiewicza do dziś wzbudza silne emocje. Duchowny utrzymywał, że objawił mu się sam Anioł Stróż i przekazał niezwykłą przepowiednię dla Polski. Czy kiedykolwiek się ona spełni?

Wojna
fot. Shutterstock

Przepowiednie pozwalają nam przygotować się na to, co może wydarzyć się w przyszłości. W przypadku większości z nich trudno jednak ustalić, czy są prawdziwe. Ksiądz Bronisław Markiewicz przekazał bowiem swoją wizję dla Polski nie podając przy tym, kiedy dokładnie może się ona spełnić. Niektórzy uważają, że ludzkość otrzymała właśnie ostatnie ostrzeżenie. Proroctwo opisane w księdze "Bój bezkrwawy" jest przerażające.

Zobacz także: Najważniejsze wizje jasnowidzki Aidy na 2022 rok. Sprawdź, czy się spełniły

Przerażająca przepowiednia dla Polski. Grozi nam wojna na południu kraju?

Urodzony w 1842 roku profeta widział klęskę obu powstań, które wybuchły w XIX wieku. Represje ze strony zaborcy, jakie po nich nastąpiły, uniemożliwiały ponowne podjęcie działań zbrojnych. Polacy byli zmuszeni poszukiwać innych dróg odzyskania niepodległości, a słowa poetów i pisarzy dodawały im nadziei. Twórcy dramatów brali na siebie rolę narodowego wieszcza, który przepowiada przyszłość, a także prowadzi naród ku wyzwoleniu.

Gdy ksiądz Bronisław Markiewicz doświadczył swojego objawienia, przedstawił je w popularnej wówczas formie - napisał dzieło literackie. "Bój bezkrwawy" zawiera w sobie proroctwa na temat przyszłości Polski. Duchowny twierdził, że spotkał się z Aniołem Stróżem, który przekazał mu, co nas czeka. Przepowiednie zostały zawarte w siódmej księdze dramatu.

Jak podaje o2.pl, treść przepowiedni nie napawa optymizmem. Wizja dotyczyła Polski jako zbawcy innych narodów. Według księdza Markiewicza wymaga to ofiary - w trakcie brutalnej wojny mieszkańcy południowej części kraju mają wyginąć.

Ponieważ Pan najwyższy was więcej umiłował aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście, oczyściwszy się z waszych grzechów, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej w zupełności grzechów swoich. Oto już stoją zbrojne miliony wojsk z bronią w ręku, straszliwie morderczą. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, iż naród położony na południu Polski wyginie wśród niej zupełnie - napisał duchowny.

Proroctwo księdza Markiewicza - zapowiedź wojny dla Polski

Wiele osób nie dowierza tej przepowiedni. Wojna, o której pisał ksiądz Markiewicz, ma mieć bowiem charakter religijny. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić, że działania zbrojne prowadzone w politycznym celu przekształcają się w krucjaty. Niektórzy jednak uważają, że przepowiednia już się spełniła - miała dotyczyć II wojny światowej. Inni są przekonani, że najgorsze dopiero przed nami.

Za wojną przyjdą następstwa jej: głód, mór na bydło i dwie zarazy na ludzi, które więcej ludzi pochłoną aniżeli sama wojna. Ujrzycie zgliszcza, gruzy naokół i tysiące dzieci opuszczonych, wołających chleba. W końcu wojna stanie się religijna. Walczyć będą dwa przeciwne obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie powszechne bankructwo i nędza, jakiej świat nigdy nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił - dodał prorok.
loader

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Przerażająca wróżba polskiej tarocistki na jesień 2022 roku. Ludzie mogą uciekać z domów

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?