Zamknij

Wróżba z kart - jak wróżyć, by skutecznie poznać przyszłość?

23.02.2021
Aktualizacja: 23.02.2021 16:51

Wróżba z kart klasycznych, cygańskich czy tarota ma pomóc w poznaniu przyszłości. Dla wielu wróżenie z kart jest też sposobem na rozwiązywanie problemów.

Jak wygląda wróżba z kart?
fot. Shutterstock

Wróżenie z kart to metoda wróżbiarska, która niezmiennie cieszy się największą popularnością. Jest ona łatwo dostępna, a także - jak twierdzą doświadczeni wróżbici - najprostsza do samodzielnego opanowania. Jak wróżyć z kart? Czy można znaleźć darmowe wróżby z kart klasycznych lub tarota i gdzie ich szukać? 

Zobacz także: Wróżba miłosna - jakie są znane wróżby miłosne?

Wróżba z kart klasycznych 

Wróżba z kart, zarówno tych klasycznych, jak i tarota, to technika, która opiera się na symbolice poszczególnych kart i określonych rozkładów. Jak twierdzą wtajemniczeni w tę sztukę, tego jak wróżyć z kart można się nauczyć. Wróżba z kart klasycznych wydaje się być najlepszym pomysłem dla początkujących adeptów sztuki wróżbiarskiej. Jak wróżyć z kart klasycznych? Istnieje kilka sposobów wróżenia z kart klasycznych. Bez względu na to, który spośród nich wybierzesz, najpierw musisz poznać znaczenie kart - wróżenie z kart klasycznych opiera się bowiem w większości na symbolice kolorów i figur. 

  1. Najprostszą wróżbą z kart klasycznych jest pasjans. Zanim rozłożysz pasjansa musisz zadać bardzo precyzyjne pytanie. Jeśli uda się go ułożyć, otrzymujesz od kart odpowiedź pozytywną, jeśli się nie powiedzie - przeczącą.  
  2. Kolejna metoda - technika jednej karty. Zadajesz pytanie, a samo wróżenie z kart klasycznych opiera się na interpretacji wyciągniętej karty. Piki nie wróżą pomyślnie, podobnie jak trefle. Kara są dobrą wróżbą, zaś kiery najlepszą. Ponadto każda z figur talii ma tu dodatkowe znaczenie. 
  3. Wróżba z 3 kart to bardzo znana i jedna z łatwiejszych metod wróżenia. Wybierając trzy karty, uzyskasz odpowiedź “tak” - przy przewadze koloru czerwonego lub “nie” - jeśli dwie lub trzy wybrane karty będą czarne. 
  4. Wróżenie z kart klasycznych przez rozkłady to sposób wróżenia, który wymaga największej wiedzy i doświadczenia osoby, która wróży z kart. Dla prawidłowego odczytania znaczenia rozkładu kart fundamentalne znaczenie ma właściwa interpretacja, wzajemne powiązanie i zależność kolorów oraz figur. Przy pomocy rozkładów można uzyskać odpowiedzi na otwarte pytania. Np. wróżba z kart klasycznych - miłosny układ to najlepszy sposób, aby poznać zamiary partnera. 

Zobacz także: Przepowiednia Wenus - na czym polega i co zawiera?

Wróżenie z kart tarota 

O wiele bardziej wymagające są wróżby z kart tarotaZanim postawisz tarota, musisz zadać pytanie. Ważne by było precyzyjne. Istnieją setki rodzajów rozkładów kart tarota. Rozkład na jedną, trzy lub sześć kart, do tego dziesiątki ułożeń w zależności od doświadczenia wróżącego i tego, czego chcesz się dowiedzieć. Wróżbę z kart tarota można więc uzyskać na wiele sposobów. 

Jak wróżyć z kart tarota? Podstawą jest poznanie symboliki poszczególnych kart. Tarot to bowiem w rzeczywistości umiejętność, a według niektórych sztuka, odczytywania informacji z talii specjalnych kart. Talia, składająca się z 78 kart, podzielona jest na Wielkie Arkana - 22 karty oraz Małe Arkana - 56 kart, każdej przypisane jest zaś szczególne znaczenie. Dlatego też uważa się, że aby wróżba z kart tarota była wiarygodna, warto skorzystać z usług doświadczonych wróżek lub dostępnych w internecie darmowych wróżb z tarota, interpretowanych według precyzyjnie określonych zasad. 

Warto dodać, że najpopularniejszym sposobem interpretacji tarota wśród początkujących, ale nie tylko, jest wróżba z trzech kart tarota. Pozwala ona określić pragnienia i potrzeby tego, dla kogo stawiany jest tarot. Wróżba miłosna z 3 kart tarota udzieli zaś odpowiedzi na każde pytanie dotyczące uczuć i związku. 

Zobacz także: Wróżby z kuli - sposób na poznanie przyszłości

Karty cygańskie, anielskie i Lenormand 

Poza kartami klasycznymi i tarotem do odpowiedzi na pytania o przyszłość służą także karty cygańskie, anielskie, czy Lenormand. Karty cygańskie, pochodzące od Romów, należą do grupy kart tarota. Rozkłady kart cygańskich różnię się jednak od tarota klasycznego i wymagają czytania w pozycjach odwróconych. Interpretacja i znaczenie kart cygańskich jest zatem dość skomplikowane. Wróżenie z kart anielskich ma zaś pokazać osobie przekaz anielski. Wyjątkowy charakter tarot anielski zawdzięcza także temu, że karty te uważa się za pełne dobrej energii i posiadające moc pocieszenia. Wróżby z kart Lenormand to jedne z bardziej precyzyjnych metod wróżenia. Poleca się je początkującym wróżbitom.