Zamknij

Wróżba miłosna – jakie są znane wróżby miłosne?

18.02.2021
Aktualizacja: 18.02.2021 11:22

Traktowane są niekiedy jako zabawa, a czasami stają się narzędziem przynoszącym szczęście – wróżby miłosne. Jakie są znane wróżby miłosne i która z nich przynosi rezultaty? Przedstawiamy krótki przewodnik po wróżbach miłosnych! 

wróżba miłosna przewidywanie przyszłości
fot. Shutterstock

Wróżby miłosne to przede wszystkim świetna zabawa na imprezy. Chętnie odprawiane są w walentynki lub andrzejki. Niektórzy jednak szukając miłości lub rozwiązania problemu w sprawie miłosnej, rzeczywiście szukają pomocy w miłosnych rytuałach, kartach a nawet decydują na wróżby miłosne online. Jakie są najbardziej znane wróżby miłosne i jaką mają moc? 

Wróżba miłosna i jej rodzaje  

Wróżby miłosne można wykonać samodzielnie, przy pomocy bliskich lub też korzystając z usług profesjonalistów - wróżek lub tarocistów. 

Najczęściej wybierane rodzaje wróżb, to: 

  • tarot, 
  • cygańska kabała, 
  • numerologia, 
  • czytanie z dłoni. 

Są to już prawdziwe wróżby, które nie są zabawą. Przedstawiają dziedziny magii wykonywane jedynie przez doświadczone osoby, posiadające ogromną wiedzę i umiejące odczytać ukryte przesłanie. 

Wróżby miłosne u wróżek i wróżbitów – czy warto? 

Wśród osób zajmujących się wróżeniem i przepowiadaniem przyszłości, wróżby miłosne cieszą się największym zainteresowaniem. Dla wielu klientów często jest to ostatnia deska ratunku lub forma pocieszenia. Niemniej jednak wróżby miłosne u wróżki budzą skrajne emocje i kontrowersje. Uznawane są za przejaw naiwności i marnotrawienia pieniędzy. Wróżki i wróżbici uznawani są za oszustów i naciągaczy. 

Trzeba pamiętać, że wróżba miłosna to pewnego rodzaju ingerencja w rzeczywistość. Niekiedy trzeba słono za nią zapłacić i nie chodzi tu o pieniądze. 

Zobacz także: Wróżby z kuli – sposób na poznanie przyszłości

Wróżby miłosne – ryzyko  

Wróżbiarstwo opiera się na wymianie energii. Gdy magia coś daje, coś musi zabrać. Często możesz dostać to, czego pragniesz, ale nie w takiej formie, jakiej oczekujesz. Może być tak, że pojawi się miłość, ale kosztem utraty innej wartościowej rzeczy. Dlatego też, ze względu na wysoką odpowiedzialność nie wykonuje się wróżb i rytuałów z zakresu czarnej magii. Chodzi tu o uroki i zaklęcia, które mogą rozbić czyjś związek, by utorować drogę do ukochanej osoby lub też różne inne manipulacje.  

Takie działania mają krótką perspektywę: każdy urok prędzej czy później przestanie działać, a konsekwencje związane z czarnomagicznymi praktykami bywają dotkliwe

Wróżby miłosne z kart tarota  

Tarot miłosny, bo tak nazywają się wróżby miłosne z kart tarota, wykonywane są przy użyciu standardowej talii kart. Liczy ona ich aż 78. Wśród nich znajdują się 22 karty określane jako Wielkie Arkana oraz 56 kart Małe Arkana. Liczba kart użytych we wróżbie zależy od wróżki. Niekiedy wystarczy wróżba miłosna z 3 kart tarota, by odczytać przyszłość. 

Tarot stawiany jest zawsze w odpowiedzi na pytania. Karty mogą odpowiedzieć, bywa jednak tak, że nie dają żadnej odpowiedzi. Nie jest to powód do zawodu, gdyż czasem wystarczy bardziej doprecyzować pytanie. Jeśli karty ewidentnie nie rozstrzygają w danej sprawie, oznacza to, że jeszcze nie nadszedł czas na rozwiązanie.  

Darmowe wróżby miłosne  

Darmowe wróżby z kart tarota? Postaw raczej na profesjonalistę. Tarot uważany jest za niebezpieczny w niepowołanych rękach. 

Mając na uwadze ryzyko związane z magią, należy mieć świadomość, że karty mogą jedynie przewidzieć czas oraz okoliczności związane z pojawieniem się miłości. Tarot nie jest przeznaczony do rzucania uroków i zaklęć. Moc kart tarota w zamian za "magiczną przysługę" doprosi się o zwrot za (krótkotrwałe) szczęście w uczuciach. 

Zobacz więcej: Wróżby ślubne idealne na andrzejki i nie tylko. Sprawdź, kiedy poznasz przyszłego męża

Wróżby miłosne z kart klasycznych 

Tarot to nie jedyna forma wróżenia z kart. Można też wykonać wróżby z kart klasycznych. Miłosne przepowiednie kryją się czasem w bardzo prostych przedmiotach. 

Wróżenie z kart klasycznych to specjalność profesjonalnych wróżek, jednak w ramach zabawy można też samemu wróżyć z kart. Z ich pomocą da się wywróżyć imię przyszłego wybranka (lub przynajmniej naprowadzić na pewien trop). 

Wróżenie z kart klasycznych: 

Do wróżenia przygotuj klasyczną talię kart - może być ta sama, w którą grasz na co dzień. Ułóż je od dziewiątek do asów, a następnie przetasuj dokładnie i przełóż.  

Wyciągnij jedną kartę lewą ręką, czyli tą od strony serca. Wyciągnięta karta będzie wskazywała pierwszą literę imienia ukochanego.  

Jak czytać wróżby miłosne z kart klasycznych? 

Każda karta odpowiada jednej literze i przedstawia się to następująco: 

Asy:  

Karo - Z. Trefl - I. Kier - A. Pik - R.  

Król: 

Karo - S. Trefl - J. Kier - B. Pik - K. 

Dama: 

Karo - G. Trefl - Z. Kier - W. Pik - C.  

Walet: 

Karo - P. Trefl - L. Kier - D. Pik - T. 

Dziesiątki: 

Karo - H. Trefl - M. Kier - E. Pik - U. 

Dziewiątki: 

Karo - O. Trefl - Ł. Kier - N. Pik - F.  

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Wróżby miłosne andrzejkowe 

Andrzejki nierozerwalnie wiążą się z wróżbami miłosnymi. Jest to zarówno tradycja, jak i najchętniej wybierana forma zabawy. Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe to lanie wosku przez klucz oraz wróżenie z fusów. Te wróżby przepowiadają jednak tylko ogólną przyszłość. 

Miłosna wróżba andrzejkowa z jabłka 

Klasyczna wróżba miłosna na andrzejki to obieranie jabłek. Zabawa polega na obraniu jabłka tak, by uzyskać długi pasek skórki. Po tym skórkę należy rzucić za siebie, a potem z ułożonego kształtu odczytać literę. Będzie to pierwsza litera przyszłego wybranka. 

Miłosna wróżba andrzejkowa z pierścionka  

Wróżby miłosne można odprawić również z pierścionka na nitce. Do tej wróżby potrzebujesz obrączki lub pierścionka bez oczka. Warto jednak się postarać, by był bliski twojemu sercu. 

Pierścionek należy nawlec na nitkę i chwycić jej końce palcem wskazującym i kciukiem. Pierścionek zacznie się kręcić. Trzeba dokładnie policzyć liczbę jego ruchów zanim się zatrzyma. Liczbę, jaka z tego wyniknie, należy dopasować do litery w alfabecie. To będzie pierwsza litera imienia partnera. 

Walentynkowe wróżby miłosne  

Walentynki to doskonały okres na wróżby miłosne. W końcu jest to święto zakochanych. Na tę okazję przygotowano też wróżby miłosne dla singli. Do wróżenia skorzystać można z obrączki i fotografii lub też z płomienia świecy.  

Wróżba walentynkowa w obrączki i fotografii 

Ta wróżba pomaga w sytuacjach, gdy trudno zdecydować między jedną a drugą osobą. Do rozstrzygnięcia tej decyzji wybiera się zdjęcia dwóch sympatii, układa obok siebie, a następnie nawlecz obrączkę ślubną na nitkę. Przesuwaj ją ostrożnie nad fotografiami. Gdy nad jedną z fotografii obrączka zakręci się, znaczy to, że jest to właściwa osoba.  

Wróżby miłosne z płomienia świecy 

Ten rodzaj wróżby sprawdzi się na randce. Warto zapalić świeczkę przy wybranku i obserwować płomień świecy. Jak go odczytywać? 

  • Płomień z iskrami - zwiastuje to płomienny, pełen emocji romans. 
  • Prosty, równy i jasny płomień - przepowiednia stabilnego, silnego uczucia. 
  • Chwiejny płomień - rozłąka. 
  • Nierówno płonące świece - problemy w życiu uczuciowym. 

Zobacz więcej: Wybierz jedną kartę tarota. Zobacz, jaka jest twoja wróżba na dziś

Wróżby miłosne na kartce 

Wróżby miłosne to przede wszystkim zabawa, ale za to jaka kreatywna! Jedną z takich wróżb są wróżby miłosne na kartce. Jak je wykonać? 

Wróżby miłosne z imion 

Pierwsza opcja to wróżba na kartce papieru z imionami. Na kartce należy narysować serce, a w środku wypisać imiona. Warto zrobić dwie kartki i podzielić je na imiona męskie, które będą wróżbą dla kobiet oraz kartkę z imionami damskimi - dla mężczyzn. Wróżba miłosna polega na trzymaniu kartki przez jedną osobę, podczas gdy druga za pomocą szpilki przebija kartkę. Imię, które przebije, będzie należało do przyszłej miłości. 

Wróżba miłosna na kartce – losowanie 

Na kartce papieru należy wypisać imiona, a następnie pociąć kartkę i złożyć każde imię, by było niewidoczne. Karteczki lądują w misce lub innym naczyniu i każdy uczestnik zabawy losuje jedno imię, które będzie nosić przyszły wybranek lub wybranka.