Zamknij

Wahadło - jak z niego korzystać? Jak zrobić wahadełko?

08.03.2021
Aktualizacja: 08.03.2021 23:37

Wahadło to przedmiot niezbędny w radiestezji, wykorzystywany zarówno w poszukiwaniu ujęć wody, jak i do uzyskiwania odpowiedzi na zadawane pytania. Jak zrobić wahadełko samodzielnie?

Przed skorzystaniem z pomocy wahadełka warto się wyciszyć.
fot. Shutterstock

Wahadełko często jest używane do wróżb, kiedy chcemy poznać odpowiedź na jakieś pytanie. Takie wahadło bez problemu można zrobić samodzielnie, a potrzebny będzie do tego tylko kawałek sznurka lub nitki i ciężarek - na przykład śrubka czy obrączka. Oprócz wahadełka do wróżenia, możesz zrobić wahadło Newtona, które posłuży do doświadczenia fizycznego ilustrującego prawo zachowania pędu podczas zderzenia kul. 

Zobacz także: Wróżba z kart - jak wróżyć, by skutecznie poznać przyszłość?

Wahadło - co warto o nim wiedzieć? 

Wahadło to kluczowy element w radiestezji, która dawniej była nazywana różdżkarstwem. Jest to dziedzina wiedzy, która zajmuje się badaniem fal elektrycznych i magnetycznych w przyrodzie. Radiestezja bada po prostu, w jaki sposób wpływają na nas promieniowanie i drgania, które przenikają nasze otoczenie. Radiestezja fizyczna zajmuje się poszukiwaniem wody przy pomocy różdżki w kształcie rozwidlonej gałęzi, a mentalna - wykorzystuje wahadełko, aby dzięki niemu odpowiadać na zadawane pytania. Praca z wahadłem wymaga naturalnych predyspozycji, ale też doświadczenia i odpowiedniego stopnia wyciszenia. 

Praca wahadła jest wykorzystywana nie tylko do wspomnianych wyżej czynności. Jego zastosowanie jest dużo szersze. Może ono służyć do analizy psychometrycznej, gdzie badany jest na przykład wiek duszy czy stan czakr. Przydaje się również podczas oczyszczania duchowego i bioenergoterapii. Pomoc wahadełka jest znana również w medycynie, ponieważ doświadczeni radiesteci potrafią ocenić przy jego pomocy stan zdrowia pacjenta. Z kolei w kryminalistyce radiesteci mogą pomóc w przypadku poszukiwania zaginionych osób. 

Zobacz także: Wróżby z kuli – sposób na poznanie przyszłości

Jak używać wahadła? 

Przed skorzystaniem z pomocy wahadełka warto się wyciszyć, na przykład podczas medytacji. Następnie usiądź prosto przy stole, bez krzyżowania stóp. Wahadełko chwyć kciukiem i palcem wskazującym, a pozostałe palce trzymaj luźno. Drugą rękę połóż płasko na stole. 

Jak działa wahadełko? Przed zadaniem właściwego pytania musisz je zaprogramować. W tym celu możesz kręcić nim w kółko zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub poruszać pionowo w górę i dół powtarzając „tak” przez mniej więcej minutę. Wahadło uczy się wtedy, że w taki sposób ma dawać odpowiedź twierdzącą. Aby zaprogramować je na „nie”, poruszaj nim poziom w lewo i prawo, i powtarzaj „nie” przez minutę. Możesz też kręcić nim w stronę przeciwną do wskazówek zegara. To przykład, ale tak naprawdę komendy możesz ustawić w dowolny sposób. Kręceniem wahadłem w kółko możesz na przykład zaprogramować na odpowiedź „nie wiem”. Kiedy wahadło jest już zaprogramowane, możesz zabrać się za zadawanie właściwych pytań. Jeśli chcesz na przykład zadać pytanie dotyczące konkretnej osoby, ustaw wahadełko nad jej zdjęciem i zadaj pytanie. 

Zobacz także: Jaki będziesz na starość? Sekrety przyszłości zdradzi... twój znak zodiaku

Jak zrobić wahadełko? 

Samodzielne zrobienie wahadełka jest bardzo proste. Jak zrobić wahadło radiestezyjne? Potrzebujesz tylko kawałka sznurka, łańcuszka lub nitki i ciężarka - na przykład śrubki lub obrączki. Na nitce umieść ciężarek i zawiąż supełek, a wahadełko będzie gotowe. 

Jeśli lubisz doświadczenia fizyczne, możesz zrobić wahadło Newtona, zwane też kołyską Newtona. Pomaga ona zilustrować prawo zachowania pędu podczas zderzenia się kul. Kiedy jedna z kul zostanie odchylona i puszczona, uderzy w pozostałe kulki, co spowoduje, że po przeciwnej stronie odskoczy tylko jedna kula. Jak zrobić wahadło Newtona? Potrzebne będą kulki i sznurek, na który należy je nawlec. Kulki przeciągnij przez sznurek i zawiąż supełki. Następnie powieś kulki na drążku, aby wisiały na tej samej wysokości. Teraz sprawdź, czy puszczenie pierwszej kulki sprawi, że odskoczy ostatnia.