Zamknij

Tygrysie oko - znaczenie magicznego kamienia szczęścia i bogactwa

27.03.2021
Aktualizacja: 27.03.2021 12:24

Tygrysie oko to nieprzezroczysta odmiana kwarcu, która służy jako amulet młodym biznesmenom, aby zapewniać im bogactwo. Posiada także siłę przyciągania, szczęścia i wiele właściwości leczniczych. 

Oko tygrysie ma wiele znaczeń w kulturze.
fot. Shutterstock

Tygrysie oko, czyli inaczej oko tygrysa, wydobywa się na terenie Rosji, Madagaskaru i Australii. Swoją nazwę zawdzięcza nietypowemu wyglądowi - posiada brązową barwę z lśniącymi złocistobrązowymi lub złocistymi pasmami, które przypominają umaszczeniem tygrysa. Dodatkowo na jego powierzchni pojawia się ciekawy efekt optyczny, czyli migocący pasek przesuwający się po kamieniu, który nazywa się kocim okiem

Zobacz także: Nefryt - kamień ceniony od wieków

Znaczenie i symbolika tygrysiego oka 

Tygrysie oko stosowane było w starożytności jako amulet mający zapewnić pomyślność w bitwie, a zatem ocalić od śmierci i zapobiec ranom. Jako symbol pomyślności i radości noszono go w formie talizmanów, które miały przynieść bogactwo i sukces finansowy, dlatego i dziś towarzyszy młodym biznesmenom. Dodatkowo, oko tygrysa ze względu na swoją kolorystykę przypominało to nieugięte i waleczne zwierzę, dlatego kamień tygrysie oko miał także zapewniać ochronę przed złem i nieszczęściami. Ze względu na symbolikę powiązaną z okiem, patrzeniem, bystrością, tygrysie oko umożliwia także postrzeganie rzeczywistości na wielu płaszczyznach i to zarówno materialnej, jak i duchowej. Znaczenie tego magicznego kamienia wynika z przekonania, że jedyne pewne w życiu są nieustanny ruch i zmiana. Dlatego pełnię szczęście można osiągnąć jedynie poprzez nieustanne i niestrudzone działanie. 

Zobacz także: Czaroit - magiczny kamień dla rozwoju duchowego

Właściwości tygrysiego oka 

Tygrysie oko ze względu na swój charakterystyczny wygląd kojarzone jest ze splotem słonecznym, dlatego kładąc się na nim pozwala on pozbyć się przeziębienia i grypy. Z racji powiązania go z narządem wzroku wspomaga jego prawidłową pracę. Kamień ten kładzie się na powiekach, a uprzednio dobrze umyty, moczy się w wodzie i nią przemywa się oczy. Co więcej, oko tygrysa pomaga także alergikom łagodzić objawy związane z alergią i astmą oraz wspomaga leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych.