Zamknij

Talizman szczęścia czy amulet ochronny? Jaki wybrać, jak zrobić?

17.03.2021
Aktualizacja: 17.03.2021 21:33

Talizman na szczęście ma moc przyciągania pomyślności i bogactwa. Osoba, która go nosi, może liczyć na uśmiech losu i powodzenie w planowanych przedsięwzięciach. Obok talizmanów dużym zainteresowaniem cieszą się również amulety. Czym one się różnią? W jakie amulety i talizmany warto się zaopatrzyć? 

Maneki-neko to talizman szczęścia wielu osób.
fot. Shutterstock

Mimo że talizman szczęścia ma przyciągać ogólny dobrobyt, istnieją przedmioty, które mogą pomóc w realizacji konkretnego celu. Jest nim najczęściej chęć wzbogacenia się, w czym pomaga talizman szczęścia i bogactwa. Wiele osób w obawie przed negatywną energią i złymi intencjami poszukuje przedmiotów mających moc ochronną. 

Przedmiotów o sile ochronnej lub przynoszącej szczęście jest bardzo dużo. Wiele z nich ma głębokie historyczne korzenie, które utrwaliły się w kulturze i znajdują swoje praktyczne zastosowanie.  Jak pośród różnych talizmanów i amuletów znaleźć odpowiedzi ten odpowiedni? Podpowiadamy!  

Zobacz także: Symbol szczęścia - co przynosi pomyślność?

Czym jest talizman szczęścia? 

Talizman szczęścia to przedmiot osobisty, który posiada specyficzną siłę czy moc wspierającą  w realizacji celów, a dodatkowo przynosi korzyści i zapewnia opiekę.  Dużo silniej działają talizmany dedykowane pewnej sprawie, np. talizman bogactwa.   

Największą moc mają talizmany stworzone dla konkretnej osoby. Zamyka się w nich dobro i intencja, które wzmacniają energię talizmanu.  

Zobacz także: Te imiona przynoszą szczęście. Jak nazwać dziecko, by zapewnić mu udane życie?

Amulety i talizmany - znaczenie i różnice  

Powszechnie amulet i talizman to wyrazy stosowane zamiennie na określenie tego samego przedmiotu. W rzeczywistości jest to błąd, ponieważ posiadają odmienne właściwości. 

Czym różni się amulet od talizmanu? Podstawową różnicą jest fakt, że talizman przyciąga pozytywną energię, a amulet odpycha energię negatywną. Różnice między talizmanem a amuletem są łatwiejsze do zrozumienia, gdy pozna się ich cechy. 

Cechy talizmanu 

Talizman może przynosić ogólne szczęście lub przyciągać dokładnie sprecyzowane korzyści. Istnieją talizmany, które wzmocnią siłę woli w trakcie odchudzania lub pomagają uzyskać awans, lub podwyżkę.  

Cechą talizmanu jest fakt, że jest aktywny cały czas, czyli nieustannie emanuje mocą. Warto mieć go zawsze przy sobie, ale dyskretnie. 

Cechy amuletu 

Amulet ma działanie ochronne. Jego zadaniem jest odpychanie, przeciwdziałanie, czyli działa odwrotnie od talizmanu, którego zadaniem jest przyciąganie dóbr. Rolą amuletu jest ochronna przed nieszczęściem, złem, czarami, tzw. złym okiem, intencją złych ludzi, chorobą i niefortunnymi zdarzeniami losowymi. 

Amulet uaktywnia się zawsze w sytuacji zagrożenia. Ponadto warto nosić go w widoczny sposób, ponieważ w ten sposób zniechęca złe moce. Dobrym przykładem jest podkowa nad drzwiami, która wieszana jest tak, by była widoczna.  

Jeśli chodzi o właściwości, to amulet zwykle odpowiada za jedno zadanie. Są specjalne amulety chroniące przed utratą miłości, przed utratą dobrobytu i inne. Nie należy jednak nosić ze sobą wielu amuletów, ponieważ tworzą chaos energetyczny. 

Zobacz także: Cytaty o szczęściu, które warto zapamiętać. Poznaj najciekawsze sentencje o radości i jej poszukiwaniu

Amulet i talizman w jednym - jaki wybrać?  

Każdy, kto szuka szczęścia i potrzebuje wsparcia, może mieć przy sobie amulet i talizman. Krzyżówka tych obu magicznych przedmiotów wzmacnia wytwarzaną przez nie energię i dzięki temu przynoszą jeszcze więcej korzyści. 

Krzyżówka amuletu i talizmanu daje podwójną moc. Niewiele jest takich przedmiotów, które działają zarówno jako amulet, jak i talizman, jednak wśród nich można wyróżnić kilka odznaczających się wyjątkowymi, podwójnymi właściwościami. Można je podzielić na trzy grupy: amulety i talizmany na szczęście, na wzbogacenie się oraz ochronne. 

Amulety i talizmany szczęścia: 

  • Runa Wunjo - jako amulet chroni przed depresją, a jako talizman rozwiewa wątpliwości i dodaje wiary w siebie,
  • Heksagram - jako amulet chroni przed niepowodzeniami, a jako talizman pomaga osiągnąć spokój i harmonię,
  • Ręka Fatimy - jako amulet chroni przed złem, a jako talizman przyciąga dusze zmarłych, które mają roztaczać swoją opiekę. 

Amulety i talizmany bogactwa:

  • Runa Fehu - jako amulet chroni przed biedą, a jako talizman przynosi korzyści materialne, 
  • Młot Thora - jako amulet chroni przed nieuczciwymi wspólnikami i oszustami, jako talizman przyciąga intratne przedsięwzięcia i wspiera handel. 

Amulety i talizmany ochronne:

  • Pentagram - jako amulet chroni przed złym okiem, a jako talizman wzmacnia zaklęcia (dlatego wykorzystywany jest w rytuałach),
  • Krzyż Atlantydzki - jako amulet chroni przed negatywnym wpływem innych, a jako talizman pomaga przyciągnąć pozytywną energię podnoszącą pewność siebie i zmniejszającą zwątpienie. 

Zobacz także: Chcesz mieć szczęście w małżeństwie? Wybierz jeden z tych utworów na pierwszy taniec

Jak zrobić talizman szczęścia? 

Chcąc wykonać własny talizman na szczęście lub amulet ochronny, trzeba postępować wedle określonych zasad. 

Przedmiot i materiał wykonania 

Przypadkowy przedmiot nie może zamienić się w amulet lub talizman. Inaczej będzie tworzył chaos energetyczny, gdyż jego symbolika nie będzie zgodna z przeznaczeniem lub nie będzie związany z właścicielem. 

Symbolika przedmiotu może kolidować z przypisaną mu mocą. Przykładowo: młot Thora patronuje handlarzom i biznesmenom, więc nie będzie skuteczny, jeśli zostanie w nim zaklęta moc miłości.  

Na amulet lub talizman warto wybrać przedmiot, który jest bliski danej osobie - np. pierścień, naszyjnik lub kamień z wybranego minerału. W ten sposób łatwiej będzie przypisać mu intencję i zenergetyzować.  

Intencja zaklęta w amulecie i talizmanie  

Talizman lub amulet zyskuje moc, gdy jego tworzeniu towarzyszy prawdziwe pragnienie lub chęć ochrony. Bez wiary i intencji przedmiot będzie bezwartościowy.