"Trzy proroctwa" Marii Szpyrkówny. Jej przepowiednie wzbudzają kontrowersje wśród Polaków

26.10.2022 09:40

Przyszłość Polski pozostaje nieznana, więc coraz częściej sięgamy po słowa proroków. Wizja Marii Szpyrkówny została opublikowana niemal 100 lat temu, ale wciąż cieszy się popularnością. W dzisiejszych czasach brzmi bowiem niepokojąco.

Maria Horska-Szpyrkówna
fot. YouTube/NAC/Screen

Maria Szpyrkówna (właśc. Maria Horska-Szpyrkówna) żyła w dwudziestoleciu międzywojennym. Była pisarką, poetką i publicystką. Podobnie jak najsłynniejsza jasnowidzka tamtego okresu, Agnieszka Pilchowa, związała się ze środowiskiem okultystycznym i zgłębiała wiedzę o ezoteryce. Jako redaktorka "Przeglądu Metapsychicznego" współpracowała z legendarnym wizjonerem, Stefanem Ossowieckim, który przewidział nadejście II wojny światowej.

Przepowiednie Szpyrkówny odnoszą się do późniejszego okresu w historii, przez co wzbudzają kontrowersje do dziś. Dotyczą bowiem ustroju Polski. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek się spełnią.

Zobacz także: Najważniejsze wizje jasnowidzki Aidy na 2022 rok. Sprawdź, czy się spełniły

"Trzy proroctwa" Marii Szpyrkówny. Mówiła o zmianie ustroju Polski

Wizje zawarte w książce "Trzy proroctwa: O losach Polski, Zachodu i narodu żydowskiego" skłaniają do zastanowienia. Podobnie jak wiele innych przepowiedni na temat odzyskania niepodległości przez Polskę i odbudowy kraju, podejmują kwestię nowego ustroju państwa, a także związanych z tym zmian na arenie międzynarodowej. Maria Szpyrkówna przekonywała, że Bóg ma dla Polaków łaskę i miłosierdzie:

Później wy, Polacy, wyznaczeni będziecie do znamiennej roli. Za długie lata cierpień oraz bardzo mocną jeszcze i gorącą wiarę waszą, Bóg nie będzie was karał, a zaś przeciwnie - błogosławić i wspomagać was w poczynaniach będzie - twierdziła. 

Dalsze słowa jej przepowiedni mogą wydawać się jednak przesadnie utopijne:

Wam przeznaczonym jest stworzyć coś zupełnie nowego, możliwie idealnego. Stworzycie więc system ustrojowy, który usunie dotychczasową pychę, chciwość, fałsz, krzywdę, a natomiast wprowadzi zasadę poszanowania godności człowieczej, miłosierdzia i współczucia, opartych na wzajemnej pomocy oraz braterstwie - pisała w 1939 roku.

Choć można by było od razu zaprzeczyć tej przepowiedni, warto poświęcić jej chwilę uwagi. Brzmi ona bardzo podobnie do tej, którą wygłosiła siostra Łucja dos Santos. Szpyrkówna z całą pewnością nie znała tego proroctwa, a jednak użyła niemal tych samych słów:

Od Polski zależeć będzie przyszłość Europy. W niej rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który stworzy - przez nowe prawa, zgodne z prawem Bożym - powtarzała siostra Łucja.

Ta przepowiednia dla Polski może niepokoić. Proroctwo Marii Szpyrkówny

Czy istnieje możliwość, aby Polska stała się krajem z nowym systemem ustrojowym? Dziś wydaje się to pobożnym życzeniem. Niektórzy jednak uważają, że skoro dwie wizjonerki twierdziły to samo, powinniśmy wierzyć ich przepowiedniom. Obie twierdziły także, że w przyszłości zdarzy się cud i cierpienia Polaków zostaną odkupione.

Słowa Szpyrkówny działają na wyobraźnię. Uważała bowiem, że zmiany w polityce naszego kraju będą miały swoje źródło w innym wymiarze:

Kierować wówczas wami będą ludzie o wysokiej bardzo wartości moralnej i etycznej oraz mający potężną, a wzniesioną bardzo moc duchową. Natchnienie do wielkiej pracy nowoustrojowej będą czerpali z wyższych przeogromnych prądów zaświatowych, a nie z pyłu życia i molocha złota, ani też brutalnej siły i przemocy - pisała.

Wierzycie, że to możliwe?

loader

Zobacz także: Przerażająca wróżba polskiej tarocistki na jesień 2022 roku. Ludzie mogą uciekać z domów

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?