Zamknij

Rytuały na pełnię Księżyca w Rybach 21 września 2021 roku. Sprawdź, jak wykorzystać ten czas dla siebie

21.09.2021 13:54
Księżyc
fot. Shutterstock

Co robić, a czego nie robić podczas pełni Księżyca? Jeśli zastanawiasz się, jak wydobyć magiczne znaczenie tej fazy lunarnej, nie popełniając żadnego błędu - ten artykuł jest dla ciebie.

Jak celebrować pełnię Księżyca? Zobacz, jaki wpływ wywiera na nas ta faza lunarna i co powinniśmy zrobić, by jak najlepiej to wykorzystać.

Zobacz także: Kwiat życia - czym jest i jak działa? Sprawdź, co oznacza ten symbol

Rytuały na pełnię Księżyca

Wpływ pełni Księżyca na człowieka od wieków jest taki sam - wywołuje u niego silne pobudzenie i rozdrażnienie, a po kilku dniach doprowadza do zmęczenia i spadku nastroju. W dawniejszych czasach ludzie starali się żyć w zgodzie z cyklem lunarnym, więc dopasowywali swój tryb życia do aktualnej fazy księżycowej. Czas pełni uważano za najbardziej magiczny - oczyszczający, ale i pełen szaleństwa.

Pełnia Księżyca jest okresem, w którym do głosu dochodzą nasze tłumione emocje. Wypowiadamy wtedy słowa, jakich nie umielibyśmy przepuścić przez gardło w innych dniach w miesiącu. Wyznajemy uczucia, wyrażamy żal i gniew, kłócimy się i godzimy z bliskimi, a czasem dopiero podczas pełni uświadamiamy sobie, jaki jest nasz prawdziwy stosunek do sytuacji, w której się znajdujemy.

Często odczuwamy wtedy niepokój prowadzący do bezsenności albo innych fizycznych objawów. Możemy nagle stać się płaczliwi albo smutni, wściekli (pozornie bez powodu) albo niecierpliwi. Ludzkość przez wieki uważała, że pełnia to czas wymagający od nas zatrzymania, zwolnienia tempa i namysłu. Powstrzymywano się od działania, a zamiast tego poświęcano się refleksji, medytacji i czarom. Zachowały się wielorakie przekazy, z których możemy się dowiedzieć, jak powinniśmy się zachowywać w tym szczególnym czasie.

Co robić podczas pełni Księżyca? Oto najczęściej wykorzystywane rytuały księżycowe:

  • Medytacja - podczas pełni mamy możliwość połączyć się ze swoją intuicją i odkryć prawdę na własny temat. Właśnie wtedy zaczynamy rozumieć, jaki był sens naszych dotychczasowych doświadczeń. Na tej podstawie możemy wyciągnąć wnioski dotyczące przyszłych działań.
  • Kąpiel księżycowa - kąpiel w wodzie księżycowej to rytuał oczyszczający, który pozwala pożegnać się z czymś, co już nam nie służy. Aby ją uzyskać, podczas pełniowej nocy powinniśmy wystawić naczynie z wodą na parapet (tam, gdzie dotrze światło Księżyca). Następnie należy się w niej wykąpać. Według szamanów posiada ona magiczną moc.
  • Okadzanie domu - pełnia Księżyca jest najodpowiedniejszym czasem do tego, by oczyścić dom ze złej energii przy użyciu kadzideł, Palo Santo czy białej szałwii. Dzięki temu w naszym domu zapanuje spokój, a my zyskamy ochronę przed złymi mocami.
  • Stawianie kart tarota i czytanie horoskopów - w trakcie pełni mamy największe szanse na to, by poznać swoją przyszłość. Niektórzy uważają nawet, że każdy z nas posiada wtedy magiczne moce i może samodzielnie sobie powróżyć. 

Pełnia Księżyca - czego wtedy nie robić?

Uważa się, że podczas pełni Księżyca nie powinniśmy robić niczego, co może narazić nas na kontuzje albo uszkodzenia ciała. Lepiej unikać intensywnych treningów ( wielu joginów zaprzestaje wtedy wykonywania praktyk), zabiegów upiększających, a także operacji. Powinniśmy dbać o swój układ nerwowy i nie narażać go na silny stres - dotyczy to szczególnie kobiet w ciąży, bo w ich przypadku grozi to przedwczesnym porodem.

Po interwencji chirurga rany będą się goiły dwa razy dłużej niż zwykle, a ścięte włosy długo nie będą chciały odrosnąć. Przesadzone w tym czasie kwiaty mogą zwiędnąć albo uschnąć.

W trakcie pełni nie powinno się również rozpoczynać niczego nowego. Niewskazane jest podpisywanie umów, otwieranie projektów czy nawiązywanie zawodowej współpracy. Związki partnerskie, które kochankowie stworzyli w trakcie pełni, mogą szybko się zakończyć.

Pełnia to czas zamykania etapów, podsumowań i żegnania tego, co już nam nie służy. Nie powinniśmy wtedy formułować żadnych intencji z prośbą o to, by się spełniły. Jeśli chcemy wykorzystać energię Księżyca do tego, by spełniły się nasze życzenia, powinniśmy zaczekać na nów.

Zobacz także: Dzieci Indygo - kim są? Sprawdź, jak je rozpoznać