Zamknij

Runa Uruz - znaczenie dla zdrowia

03.04.2021
Aktualizacja: 06.04.2021 15:06
Runa Uruz jest talizmanem dla wszystkich osób, które są nastawione na działanie.
fot. Shutterstock

Runa Uruz związana jest z energią życiową i zdrowiem. Oznacza moc twórczą, która pozwala uporządkować życie człowieka i działanie, które pozwala osiągnąć szczęście i harmonię. Symbolizuje także odwagę, siłę i pozytywną energię, pozwalające wrócić do zdrowia fizycznego i psychicznego.

Runa Uruz bierze swoją nazwę od tura, wymarłego już zwierzęcia będącego symbolem siły i odwagi. Dlatego też jej właściwości związane są z energią do działania, która pozwoli ci osiągnąć w życiu wszystko to, co sobie zaplanujesz. Zapewnia niezbędne wsparcie nie tylko w realizacji pomysłów, ale i podczas walki z chorobami oraz pomaga w procesie rekonwalescencji. 

Pozwala odnaleźć w sobie siłę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną, dzięki czemu sprawia, że wszystkie przeszkody stojące na twojej drodze są możliwe do pokonania. Niweluje poczucie lęku i niemocy, aby twoje działania nacechowane były uporem i determinacją w każdej sferze życia. Poznaj magiczne znaczenie runy Uruz. 

Zobacz także: Czym są runy? Zobaczcie, jak je czytać!

Znaczenie runy Uruz dla zdrowia 

Człowiek, który chce żyć w zgodzie z samym sobą i całym wszechświatem, potrzebuje ogromnej siły i motywacji do działania, dlatego też runa Uruz to najlepszy talizman, jeśli chcesz spełnić wszystkie swoje plany i marzenia. Jest to zatem runa zdrowia, bo jedynie zdrowy człowieka posiada w sobie moc do usuwania przeszkód ze swojej drogi do osiągnięcia szczęścia i harmonii

W alfabecie Futharku runa Uruz jest drugą runą z kolei i należy do grupy run związanych z powstaniem wszechświata. Dotyczy harmonii i wzajemnego przenikania się energii, a co za tym idzie, mówi o ogromnym potencjale, który tkwi w człowieku

Jest to runa energii, więc jej uzdrawiające moce wykorzystywane są do leczenia nawet najcięższych chorób. Jej filozofia dotyczy wzajemnych relacji ducha i ciała, ponieważ w zdrowym ciele żyje zdrowy duch i odwrotnie - jeśli człowiek ma problemy w sferze emocjonalnej i duchowej, szybko zaczyna podupadać na zdrowiu. Runa Uruz posiada ukryte w sobie przesłanie, które mówi, że jeśli posiadasz siłę, chęć do działania i odwagę, możesz odkryć w sobie niezmierzone pokłady potencjału, który pozwoli ci osiągnąć najtrudniejsze cele, często przy niewielkich staraniach. Sam jej kształt, przywodzący na myśl podkowę, oznacza szczęście i pomyślność we wszystkich dziedzinach życia. 

Zobacz także: Runa Fehu - znaczenie talizmanu. Jak jej używać?

Runa Uruz - niezbędna pomoc w otwarciu się na nowe możliwości 

Runa Uruz jest talizmanem dla wszystkich osób, które są nastawione na działanie, w tym to twórcze i kreatywne. Ta magiczna runa zdrowia, uzdrawiając ciało, uzdrawia także umysł, dzięki czemu otwiera się on na całkiem nowe pomysły, pobudza jego kreatywność i motywuje do pełnej determinacji w działaniu, pomimo przeszkód, które mogą pojawić się na drodze. Jeśli brakuje ci chęci do pracy runa, Uruz pomoże ci odnaleźć w sobie energię oraz siłę. Dzięki niej twoje pomysły pozwolą ci zaistnieć i przebić się w tłumie innych osób oraz osiągnąć wymarzony sukces. 

Runa ta z drugiej strony jest silnie związana z żywiołem ziemi, przez co może być pomocna w życiu codziennym wszystkich marzycieli. Pozwala im odnaleźć siłę i odwagę, aby nie uciekali w świat marzeń, lecz stąpali twardo po ziemie i spojrzeli bardziej realnie na otaczającą ich rzeczywistość. Pozwala spełniać nawet najśmielsze marzenia, wypełnia siłą i chęcią do walki o nie, usuwając wypełniający cię lęk i obawy, które do tej pory uniemożliwiały ci podjęcie działania. 

Runa Uruz pozwala także pogodzić się ze stratą, przypominając, że należy żyć dalej i działać, aby nie zmarnować tego daru, żyjąc przeszłością i ciągle rozpamiętując niepowodzenia i nieszczęścia, które cię spotkały. 

Zobacz także: Runa Sowilo - symbol światła, wzrostu i zwycięstwa

Znaczenie runy zdrowia dla ciała i ducha 

Runa dla zdrowia jest nieocenioną pomocą i niezbędnym wsparciem dla wszystkich osób, które zmagają się z depresją. Symbolizuje siłę i energię witalną, więc pozwala osiągnąć równowagę psychiczną, ponieważ niweluje poczucie lęku i nieustannego niepokoju. Takie właściwości runy wynikają z faktu, że jedynie działanie i moc twórcza pozwalają przeciwstawiać się przeciwnościom losu i motywują do walki na drodze do osiągnięcia szczęścia i równowagi. Dzięki temu pozwala pozbyć się stresu, umożliwiając ci spokojne, harmonijne i zdrowe życie.  

Runa zdrowia, jak sama nazwa wskazuje, zapewnia niezbędne wsparcie w czasie choroby i podczas rekonwalescencji. Pozwala na powrót do pełni sił fizycznych oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co więcej, runa Uruz wzmacnia odporność, dba o zdrowe, mocne kości, a u kobiet przeciwdziała wszelkim chorobom układu rozrodczego. Dodatkowo pozwala leczyć oraz łagodzić choroby i dolegliwości układu trawiennego związane z żołądkiem, wątrobą i jelitami. 

Zobacz także: Runa Ansuz - symbol mocy twórczej i inspiracji

Runa Uruz w pozycji prostej 

Runa zdrowia w tej pozycji oznacza wzrost sił witalnych, energii do działania i optymizm, dzięki którym wszystkie twoje plany będą możliwe do realizacji. Jeśli tylko nauczysz się kontrolować tę wewnętrzną energię, będzie ona źródłem twojej mocy sprawczej. Runa Uruz usunie przeszkody stojące na twojej drodze do realizacji planów oraz zmotywuje cię do walki z przeciwnościami losu, otworzy cię na dostrzeganie możliwości, jakie codziennie kreuje otaczająca cię rzeczywistość, dzięki czemu będziesz umiał wykorzystywać nadarzające się okazje. Pomoże ci wywierać wpływ na ludzi wokół ciebie, pod warunkiem, że nie będziesz miał złych intencji. Pozwoli ci realnie spojrzeć na swoje plany i dążenia poza sferą fantazji. 

Runa zdrowia oznacza także odpowiedzialność i kontrolę twojego wewnętrznego „ja”, wyklaruje i sprecyzuje zasady, którymi będziesz kierował się w życiu. Uruz obdarzy cię zdrowiem psychicznym, fizycznym, determinacją i wytrzymałością w życiu, sprawi, że będziesz uważny i pokonasz swoje lęki i słabości. W związku pozwoli ożywić wygasłe uczucia, da ci poczucie bezpieczeństwa i zaufania wobec partnera. Sprawi, że twoja relacja wejdzie na stabilne tory, na których nie ma miejsca na skrajne emocje oraz porywcze namiętności, które mogłyby ją zniszczyć. 

Zobacz także: Runa Algiz - czym jest? Znaczenie i właściwości

Runa Uruz w pozycji odwróconej 

Runa zdrowia w pozycji odwróconej oznacza słabość, strach, lęk i nadmiar opieki, które blokują twoją wolność i niezależność oraz uniemożliwiają ci działanie. Może także wskazywać na obsesję twoją lub osób w twoim otoczeniu, nadopiekuńczość oraz dążenie do kontrolowania i posiadania. Runa Uruz w swojej ciemnej stronie to przede wszystkim marnowanie dobrej energii płynącej z wewnątrz. Może to być spowodowane nieumiejętnością jej kontrolowania lub używania jej w złym czasie czy w złych intencjach. 

Runa w pozycji odwróconej oznacza także niszczycielskie siły, ignorancję, brak wytrwałości czy niestałość w działaniach i uczuciach, co w konsekwencji prowadzi do destrukcji psychicznej i chorób ciała. Oznacza to, że musisz popracować nad swoimi słabościami i wadami, a nie jedynie biernie czekać na cudowną zmianę. Jedynie działanie może zmienić ciebie na lepsze oraz poprawić komfort twojego życia. 

Słuchaj rad życzliwych ci osób, które starają się ci się przemówić do rozsądku i wpłynąć pozytywnie na twoje życie. Nie bój się przyznać do błędów i niepowodzeń, przez które rodzisz konflikty wewnętrzne i prowokujesz kłótnie w swoim otoczeniu. 

Runa Uruz w pozycji odwróconej często oznacza problemy z samooceną. Uczciwe przyjrzyj się sobie, ponieważ możesz być zbyt pewny siebie i uparty, a nawet zakochany w sobie, co uniemożliwia ci zdroworozsądkowe podejście do rzeczywistości, innych ludzi oraz własnych planów i marzeń. W takim przypadku jak najszybciej powinieneś zmienić siebie i zmienić dotychczasowe wartości, którymi się w życiu kierowałeś.