Zamknij

Runa Gebo - znaczenie runy na miłość

03.04.2021
Aktualizacja: 03.04.2021 18:45
Runa Gebo traktowana jest jako runa miłości.
fot. Shutterstock

Runa Gebo dotyczy wszystkiego, co związane z równowagą energii energetycznej. Odnosi się do balansu, pomiędzy tym co dajemy a tym co otrzymujemy, dlatego też traktowana jest jako runa miłości. Poznaj opis znaczenia runy Gebo w życiu każdego człowieka.

RunGebo przede wszystkim dotyczy osiągania harmonii i balansu wewnętrznego poprzez naukę dawania i brania. Aby brać, należy też dawać, co oznacza, że aby robiąc coś dla siebie, nigdy nie zapominać o innych i odwrotnie. 

Runa ta związana jest z prezentami oraz szeroką rozumianą miłością, dlatego często określana jest jako runa miłości czy runa na miłość. Nie chodzi tu jedynie o miłość pomiędzy kobietą a mężczyzną, ale także miłość do drugiego człowieka. Jej przekaz dotyczy mądrego obdarowywania - należy pamiętać, że nie każdy chce nasze dobro otrzymać. Jedynie rozumiejąc przesłanie runy Gebo, możesz obdarowywać ludzi, których spotykasz na swojej drodze. 

Zobacz także: Czym są runy? Zobaczcie, jak je czytać!

Znaczenie runy Gebo 

Runa Gebo w Futharku jest siódmą z kolei runą i tłumaczy się ją jako runa miłości oznaczającą dar czy prezent. Dotyczy harmonii, jaką człowiek może osiągnąć poprzez rozsądne branie i dawanie. Jest silnie związana ze wszechświatem i jednością, jaką wszystkie istoty z nim tworzą, dając jednocześnie pewność, że otrzymasz coś w zamian, bez względu czy dajemy dobro, czy zło. 

Z kolei przyjmując dary od innych, musisz być gotowy, aby dać coś w zamian. Runa miłości mówi o równowadze we wszystkich sferach życia. Jeśli sam będziesz ze sobą w harmonii, wszystko wokół ciebie również stanie się harmonijne. ­Dzięki runie Gebo możesz porozumieć się ze wszechświatem, innymi istotami, a przede wszystkim swoim własnym wnętrzem. 

Jest to także runa szczęścia, ponieważ pozwala przywrócić równowagę emocjonalną, a jej moc można wykorzystać do połączenia dwoje ludzi. W końcu runa Gebo jest także symbolem pocałunku, szczęścia i zgody. Związana jest również z czterema żywiołami, które symbolizują idealną równowagę w życiu, a w kole runicznym oznacza: 

  • żywioł ziemi - jedynie sumienna, wytrwała praca pozwoli osiągnąć spodziewane efekty; 
  • żywioł wody - naucz się przyjmować pomoc i prezenty od innych; 
  • żywioł ognia - wyczekuj szczęścia i wewnętrznej równowagi; 
  • żywioł powietrza - poproś o pomoc wtedy, gdy jej potrzebujesz. 

Runa Gebo umożliwia spotęgowanie dobrych okoliczności, które przyczynią się do zdobywania bogactw materialnych i duchowych, którymi będziesz umiał rozsądnie korzystać. Pozwala przełamać wstyd, obawę i strach, które powstrzymują cię od wyznania komuś miłości, wspiera rodzące się uczucie oraz nie dopuszcza do konfliktów między partnerami. 

Zobacz także: Runa Fehu - znaczenie talizmanu. Jak jej używać?

Gebo - runa miłości 

Jeśli szukasz runy przyciągającej miłość, to runa Gebo jest idealna dla ciebie. Jej magiczna moc związana jest z miłością do wszelkiego stworzenia na ziemi. Uczucie to powinno przejawiać się w gotowości do obdarowywania dobrem drugiego człowieka lub jakiejkolwiek innej istoty, ale i na przyjmowaniu darów od innych. 

Runa miłości patronuje pierwszym młodzieńczym porywom serca, ale i jest patronem miłości rodzicielskiej. W związku runa Gebo jest wsparciem dla każdego związku, małżeństwa oraz innych relacji opartych na przyjaźni i partnerstwie. Umożliwia rozwiązywać konflikty i kończyć kłótnie. Pozwala wzmocnić relację partnerską oraz raz na zawsze zakończyć te, w których uczucie już dawno się wypaliło, a także relacje toksyczne. 

Runa Gebo w miłości to symbol energii seksualnej i namiętności, zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa. Jest także opiekunką osób naiwnych, ponieważ potrafi uchronić i ostrzegać przed osobami, które mają wobec ciebie nieczyste intencje i chcą cię wykorzystać. Dlatego też w związku runa miłości często jest zapowiedzią powodzenia i szczęścia oraz kojarzona jest z zaręczynami i ze ślubem. Każdy związek pod jej opieką będzie pełen spełnienia i sukcesów, a ty możesz spodziewać się sukcesu towarzyskiego i realizacji dawno zaplanowanych z partnerem celów. Pozwala zbudować trwałą relację oraz zgodne małżeństwo na całe życie. 

Zobacz także: Runa Sowilo - symbol światła, wzrostu i zwycięstwa

Znaczenie runy Gebo dla zdrowia 

Runa Gebo posiada wiele właściwości wspomagających zdrowie fizyczne i psychiczne, które są niezbędne do osiągnięcia harmonii. Ma zbawienny wpływ w leczeniu wszelkich dolegliwości związanych z żołądkiem oraz z narządami płciowymi. Pozwala osiągnąć stan wyciszenia i harmonii, ponieważ łagodzi burze hormonalne i stabilizuje związany z nimi nastrój. Okazuje się bardzo pomocna w walce ze wszelkimi nałogami oraz minimalizuje objawy odstawienia szkodliwych substancji. 

Runa miłości ma również zbawienny wpływ na sferę emocjonalną i duchową. Nie tylko chroni przed samotnością i związanym z nią smutkiem, ale pozwala znaleźć miłość oraz odkryć jej piękno we wszystkim, co cię otacza, wywołując zachwyt i wdzięczność za ofiarowane ci życie. 

Zobacz także: Runa Jera - znaczenie symbolu obfitości i dojrzewania

Runa miłości - znaczenie karty w pozycji prostej 

Runa miłości w pozycji prostej jest symbolem wszelkiego szczęścia, powodzenia, obfitości i gościnności, ale i potęgi oraz absolutnej synchronizacji. Gebo w pozycji prostej oznacza całkowitą harmonię w związku, partnerstwie czy we współpracy. Jeśli jeszcze nie jesteś z nikim w relacji, runa na miłość w szybkim czasie pozwoli ci poznać kogoś nowego lub wynieść świeżą relację na wyższy poziom i zacieśnić ją, co oznacza także zbliżenie fizyczne i emocjonalne. 

Oznacza równowagę pomiędzy tym, co dajesz w związku, a tym, co bierzesz. Runa Gebo dotyczy także akceptacji w związku, wyrozumiałości i cierpliwości oraz wszelkie dary materialne i duchowe. Zapowiada wymianę dobrej energii i myśli, co zwiastuje przyszłymi sukcesami, zarówno w związku, jak i w życiu zawodowy. Runa miłości pozwala na naukę sztuki dawania i brania, ale tylko rozsądnego, gdy wiesz, że druga osoba będzie umiała przyjąć ten dar i go docenić. Przypomina, abyś nigdy nie zapominał o własnych uczuciach i potrzebach, bez względu na to, czy jesteś stroną dająca, czy obdarowywaną. 

Runa Gebo pomaga w znalezieniu wymarzonej pracy oraz wspiera ścieżkę kariery. Otwiera na wykorzystanie nadarzających się okazji i szans oraz na wdzięczność za otrzymane dary od losu. 

Zobacz także: Runa Ingwaz - symbol dojrzewania i regeneracji

Runa Gebo - znaczenie karty w pozycji odwróconej 

Runa Gebo w pozycji odwróconej każe ci zwrócić uwagę na to, co tak naprawdę przynosi twój związek. Być może brak w nim harmonii, któraś ze stron dominuje i bierze, a druga poddaje się temu i daje, nie dostając w zamian nic. Może twój partner nie wspiera cię w twoich działaniach lub związek wymaga włożenia w niego większej ilości czasu i energii. Runa miłości w takim wypadku wskazuje na potrzebę odłożenia emocji na bok i chłodnego, analitycznego przyjrzenia się relacji, którą może czas zakończyć. 

Runa na miłość w pozycji odwróconej to również zahamowania seksualne o różnym podłożu, które mogą mieć negatywny wpływ na związek, ale również niezdrowe uzależnienie się od drugiej osoby

Jest to również symbol niepowodzenia i przeszkód, które stoją ci na drodze, ale też chorobliwej i krzywdzącej zazdrości, nieżyczliwości innych osób, zatargów, kłótni i skąpstwa. Runa miłości w tej pozycji oznacza również brak zgody we wspólnym dążeniu do określonych celów oraz niebezpieczne uzależnienie się od kogoś pod względem finansowym. Dlatego pora docenić to, co już masz oraz nie dopuścić do sytuacji, w której uzależnisz się od czyichś prezentów, nie tylko materialnych, ale i duchowych. 

Blokada dobrej energii, którą niesie ze sobą runa na miłość, może być powodem smutku, samotności, a także problemów finansowych, które mogą przyczynić się do biedy. Runa Gebo w pozycji odwróconej może również sygnalizować, że możesz zetknąć się z próbą przekupstwa lub twój partner dąży do uzależnienia cię w sferze finansów.